Dalších 47 deliktů skončilo jako přestupky ve správním řízení. 17 osob bylo přistiženo za volantem pod vlivem jiných omamných látek. I těmito případy se budou nadále zabývat správní orgány obcí s rozšířenou působností.

Mělničtí dopravní policisté se za sledované období, na celkovém počtu, podíleli 1 164 zkouškami. 26 bylo pozitivních. 5 případů bylo řešeno jako podezření z trestného činu. 21 opilých řidičů se bude zpovídat správním orgánům. Dopravní policisté dále odhalili 4 osoby pod vlivem jiných omamných látek a v rámci vyšetřování dopravních nehod, v našem regionu, bylo v srpnu zjištěno 5 viníků silničních karambolů pod vlivem alkoholu.

"Bohužel i přes veškerou snahu policistů se na Mělnicku nedaří odradit mnohé řidiče od požívání alkoholu před jízdou. Důkazem toho jsou poslední dva případy, ze začátku měsíce září," upozornil policejní mluvčí Václav Tichý.

Hlídka policistů z místního obvodního oddělení kontrolovala dne 3. září 2012, kolem půl páté ráno, v Kostelci nad Labem, ulice Neratovická, nákladní automobil DAF, který řídil 52letý muž z Mělnicka. V rámci kontroly se řidič podrobil orientační zkoušce, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 1,43 promile alkoholu v dechu. Muž následoval policisty na služebnu a zde si převzal sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který teď nezodpovědnému šoférovi hrozí mimo jiné i pobyt za mřížemi.

Naprosto stejně se vedlo i 47leté ženě, kterou kostelečtí policisté kontrolovali den poté, krátce před šestnáctou hodinou, takřka na stejném místě, za volantem osobního vozidla Chevrolet Aveo. V jejím případě se na ukazateli měřícího přístroje Dräger objevil údaj 1,38 promile alkoholu v dechu.