Reprezentační trenér David Jiroutek si pochvaluje, že jeho závodníci mají možnost startovat na tak kvalitním turnaji, navíc budou pod tlakem, s nímž se musejí vyrovnat podobně jako když sedí na lavičce nájezdové věže. „Golf děláme kvůli koncentraci. Těch deset sekund na nájezdu je neobyčejně psychicky náročných a při golfu se dostanou kluci do podobné situace mnohokrát za den. To ve fotbale nenajdeme,“ tvrdí Jiroutek a vysvětluje: „Při golfu, stejně jako skocích na lyžích kde o pohyb na hraně. V půlce švihu už také nemohu nic změnit. Stejné je to ve vzduchu. Proto vše musí být od začátku precizní. A golfová příprava nám pomáhá.“

Golfovým bojům předcházely tenisové. „Petr Stejskal, jednatel ELVIA – PRO, mi před pár roky řekl, že musíme změnit sport, protože v tenisu už mě asi neporazí. A tak jsme začali s golfem. Postupně, já s Kamilou, pak se přidal Roman Koudelka a nakonec jsme u golfu skončili všichni,“ popisuje Jiroutek, jak se skokani dostali na odpaliště a greeny. „Jako doplňkový sport je golf pro nás ideální,“ dodává Jiroutek, který má handicap 24. Roman Koudelka 31,5, Lukáš Hlava 34, Kamila Rajdlová 34,5 a Radek Žídek 41.

Turnaj ELVIA – PRO Ski Jumping Golf Cup je pátým kvalifikačním série GAAN SPORT GOLF TOUR 2012 a koná se ve čtvrtek 6. září od 8.00 hodin v Golf Resortu Karlštejn. Kromě skokanů na lyžích se představí mimo jiné také zpěvák Jiří Korn, herec, moderátor a hudebník Zdeněk Podhůrský, který zahraje se svou kapelou Underhill, či osobnosti ze světa byznysu.

Společnost GAAN CZ nezapomíná při své pořadatelské činnosti ani na potřebné. Dlouhodobě spolupracuje s občanským sdružením Dobrý skutek, který finančně pomáhá handicapovaným. GAAN CZ nabídne golfové polokošile s logy ELVIA - PRO a občanského sdružení Dobrý skutek k prodeji.

Celý výtěžek z charitativního prodeje polokošil pomůže pětileté Zuzaně Janištinové trpící dětskou mozkovou obrnou, kvůli níž je sluchově i zrakově postižená a nechodící. Rodiče vkládají naděje na zlepšení jejího stavu do ozdravného programu v lázních Klímkovice, který by dívence pomohl v rozvoji fyzických i mentálních dovedností. Pořadatelé, stejně jako skokani na lyžích věří, že potřebnou částku 57 140,- korun ve čtvrtek na Karlštejně získají a udělají tím „dobrý skutek“.