„Návštěvníci byli překvapeni, jak dokáže hudba změnit náladu a příjemně navodit atmosféru vycházky do korun stromů. To nás přimělo k tomu, že v pořádání koncertů budeme pokračovat i tuto sobotu,“ řekl ředitel Stezky korunami stromů Lipno Filip Pekárek.

Stezku osvěcují speciální světla, která umožňují jednak měnit barvu a dotvářet již tak romantickou náladu na stezce. „Noční prohlídky jsou jedním z dalších zpestření, které jsme letos pro návštěvníky přichystali,“ zopakoval Pekárek.

O projektu Stezka korunami stromů Lipno

První česká stezka podobného druhu vyrostla na vrcholu Kramolína za pouhé dva měsíce. Dřevěná konstrukce je dlouhá 675 metrů a je citlivě zasazena do smíšeného šumavského lesa. Za maximálního stoupání 2 – 6 % se návštěvníci dostanou až do 24 metrové výšky. Dobrodružnou a přesto bezpečnou cestu po lávce zajišťuje konstrukce
z masivního dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť jsou zárukou dokonalé bezpečnosti a zároveň výhledu. Stezka korunami stromů Lipno je zakončena 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží.  Návštěvníkům se naskytne výhled na vrcholky Alp, téměř celé Lipno a nádherné okolí Šumavy. Součástí projektu je nejdelší suchý tobogan v ČR, který měří 52 metrů.

Více informací o Stezce korunami stromů Lipno najdete na www.stezkakorunamistromu.cz