„Věřím tomu. Kolenu i doktoru Hospodárovi, že se to podaří,“ povídá přesvědčeně jablonecká lyžařka. Už v šestnácti ochutnala elitní světové kolbiště a v Mariánských Lázních hned dokázala bodovat na 18. místě v duálech. Ještě loni zahájila 30. místem v Ruce. Jenže pak čtyři dny před Vánoci…

„V Meribelu jsem při druhé tréninkové jízdě po dopadu zaváhala a než se rozhodla, co s tím udělám, křuplo mi v koleni a bylo rozhodnuto za mě,“ vzpomíná. Po dvou měsících, zrovna na Valentýna, podstoupila plastiku vazů a „opravu“ menisku v levém koleni.

Náladu však neztratila. „Dostalo se mi skvělé péče, už po měsíci intenzívní rehabilitace na balančních plochách na Malvazinkách, pak i v Jablonci a na Dukle v Liberci. V květnu kolo, na konci června zlehka atletický tréninky s Rychlýma holkama,“ vypráví. „Jen ve škole jsem měla zameškáno víc, než kdybych jezdila po závodech,“ znovu se usmívá studentka jabloneckého gymnázia.

Teď už i běhá. „Na sprinty to ještě není. Ale koleno drží, dva pády už mu daly dostatečně pokouřit,“ směje se. „Já jsem spíš hrr, potřebuju, aby mě trenér Radek (Herot) i Nikola (její vzor Sudová) spíš brzdili.“ Sama by se do vody už klidně vrhla. 

Kdy se znovu postaví na sníh? „To nedokážu říct, záleží na doktorovi,“ krčí rameny. V září by se ráda znovu vypravila do Štítů, už opravdu skákat do vody. A pak snad vyrazí se svým minitýmem do švýcarských Alp, kde se začne pozvolna klouzat.

„Plánuju tréninky naplno, se závody se uvidí, jak to půjde a jak se bude dařit,“ uvažuje. Pokud by zaostávala, raději další starty vynechá, protože by přišla o důležité „nasazovací“ FIS body. Ale začít chce na světových pohárech, kde najde bezpečnější tratě a bude mít za sebou realizační tým

„Směřuju to spíš k druhé části sezony, kde je mistrovství světa i šampionát juniorů, to bych měla stihnout,“ doufá. K tomu ji čeká maturita, studuje bez sportovní specializace jen s individuálním plánem.

Teď si tedy u televize užívá prázdnin. „Sleduju olympiádu, hlavně Rychlý holky, ale i celou atletiku, ta mě vždycky bavila. Chudákovi Denise Rosolové jsem ty stresy s postupem do finále vůbec nezáviděla…“