Jak uvedl novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes, po 73leté paní policisté zahájili pátrání. Informace k pohřešované byly takové, že se jedná o paní s nedobrým zdravotním stavem. Do pátrací akce policisté nasadili tři desítky policistů, služebního psa, více jak 20 dobrovolných hasičů ze Slatiny a Bílovce a policejní vrtulník.  

"K radosti všech byla krátce po 20. hodině paní nalezena v Bílovci části Požaha, poblíže rodinného domu. Majitelka domku když uviděla dezorientovanou paní, tak se jí ujala, poskytla jí občerstvení a zavolala na policii.  Pohřešovaná paní byla následně předána své rodině. Pátrání bylo odvoláno a policisté a hasiči se mohli rozejít domů," informoval Gřes.

Jen v letošním roce policisté na Novojičínsku uskutečnili již několik pátracích akcí se zdárným koncem

"K těmto účelům využíváme všech dostupných sil a prostředků. Nasazujeme policisty z obvodních oddělení, psovody se služebními psy, policisty speciální pořádkové jednotky, podporu ze vzduchu - helikoptéru, ale také hasiče a horskou službu. Vše záleží na složitosti a rozlehlosti terénu, časovém rozpětí a informacích," dodává mluvčí policistů Gřes.