Čelní střet Passatu a Octavie na Táborsku jen zázrakem neskončil tragicky

K první z vážných nehod došlo před 7. hodinou ranní na silnici č. 159 mezi Březnicí a Týnem nad Vltavou. Střetly se zde dvě osobní vozidla. V prvním z vozidel VW Passat jela rodina se třemi dětmi. Ve druhém vozidle, Škodě Octavii, cestovalo pět dospělých osob.

Ke střetu došlo při projíždění levotočivé zatáčky. "Vzhledem k tomu, že šlo o čelní náraz, měly obě osádky vozu obrovské štěstí, že při nehodě nikdo nezemřel. Bezpochyby jim pomohlo to, že všichni měli zapnuté bezpečnostní pásy a automobily byly vybaveny airbagy," upozornila policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Na místě pak až do odpoledne nehodu vyšetřovali policisté a také znalec z oboru dopravy, který doposud jednoznačně neurčil viníka nehody. Během vyšetřování nehody byla silnice zcela uzavřena a objížďka byla vedena přes okolní obce.

"Výsledkem nehody je 10 zraněných osob. Žena a jedno dítě z VW byly převezeny vrtulníkem do českobudějovické nemocnice s těžkými zraněními. Ostatní osoby byly zraněny středně těžce nebo lehce. Škoda na obou vozidlech je předběžně odhadnuta na 400.000 korun," konstatovala mluvčí Uhlířová.

Řidič Opelu nedal přednost projíždějící Felicii, nehoda si vyžádala jedno vážné a dvě lehčí zranění

Druhá nehoda následovala po 15. hodině. 27letý řidič vozidla Opel Astra jel na křižovatce silnic č. 135 a č. 136 mezi obcemi Budislav a Tučapy. Při projíždění křižovatkou nedal přednost projíždějícímu vozidlu Škoda Felicia, které jelo od obce Tučapy. Došlo k bočnímu střetu obou vozidel.

"Při nárazu utrpěl 72letý řidič vozidla Škoda těžké zranění, jeho 72letá spolujezdkyně a druhý řidič utrpěli lehká zranění. Těžce zraněný muž byl letecky převezen do českobudějovické nemocnice. Při nehodě vznikla škoda na vozidlech ve výši 50.000 korun," informovala mluvčí policistů.

Mladá řidička narazila na Táborsku do zdi zahrady, utrpěla vážná zranění

Ke třetí nehodě došlo před 17. hodinou. V obci Lom narazilo vozidlo Fiat Punto do zdi jedné zahrady. Ve vozidle jely dvě dívky ve věku 18 a 19 let.

"Řidička utrpěla těžké zranění, které si vyžádalo převoz vrtulníkem do táborské nemocnice. Její starší spolujezdkyně utrpěla lehké zranění. Pravděpodobnou příčinou nehody bylo nezvládnutí řízení z důvodu vysoké rychlosti. Škoda byla vyčíslena na 20.000 korun," řekla Uhlířová.