"Včera, tj. 9. července 2012, ve Spolkové republice Německo bylo zajištěno dítě ženského pohlaví, které věkem odpovídá unesené Michalce Janové. Holčička je v pořádku," informovala ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Při zásahu byly včera večer v Německu, v souvislosti s únosem dítěte, zadrženy celkem čtyři německy mluvící osoby, tři ženy a jeden muž. Podle informací nemají tyto osoby jakýkoliv vztah k rodině uneseného dítěte.

Holčička po zajištění policisty v Německu podstoupila vyšetření a podle informací je zdravotně v pořádku a v nejbližších hodinách by se měla vrátit zpět ke své matce. Radost z nalezení a zajištěné dítěte neskrývali také vyšetřovatelé. Podle jejich vyjádření je v tuto chvíli nejdůležitější, že se holčička nalezla a je v pořádku.

Holčička byla unesena 4. července 2012 z kočárku před zraky matky

Dne 4. července 2012 ve 14:50 v Ústí nad Labem na kžižovatce ulic Gorkého a Žižkova v Zeleném parku neznámý muž vytáhl před zraky matky Michaelu z kočárku, zaběhl s ní do auta a ujel směrem ke státní hranici s Německem. Únoscem byl muž bílé pleti hovořící prvaděpodobně německy. Odjel vozidlem VW Touran, černé barvy, RZ 3U1 4474. Jednalo se o odcizenou RZ z jiného vozidla.