Obřad proběhl za nádherného počasí v zahradním altánu, za hudebního doprovodu Ave Maria. Ihned po obřadu všichni účastníci vypouštěli balonky se vzkazy a přáními.

Poté se odebrali do Muchova sálu na pozdní slavnostní oběd. Pečlivě vybrané menu obsahovalo např. Marinovaného lososa s norským dipem, hovězí čaj se scherry pod čepicí, pečený telecí hřbet na smržovém ragú a bavorský krém na aromatických jahodách s růžovým pepřem.

Ve večerních hodinách se hosté přesunuli do zámecké restaurace a griloval se např. divoký kanec. Je zajímavostí, že veškerá vína byla ze strání ženicha a nevěsty a podle kmitání číšníku všem chutnala. V restauraci hrála kapela, která umí všechny světové hity a tak parket byl plný i dlouho po půlnoci. Zážitkem pro všechny byl obrovský ohňostroj a hlavně děti si užívaly, že mohly pořádně flámovat.

A co sdělila právě vdaná paní Kožíšková?

Metamorfóza z Maurerové na Kožíškovou, o to se postarala Veronika Benešová, která dovedla za čtyři dny ušít nádherné bíle šaty a Bára Nevidská ze studia Sunface, která mně dokázala nalíčit tak, abych vypadala vyspalá, spokojená, najedená, šťastná, odpočatá a nenervozní nevěsta. Pro mě to byla svatba snů, sice jsem měla zpočátku nervy, ale pak jsem si to opravdu užila," uvedla nevěsta a zároveň připomněla:

Nemám ráda ceremonie, ale my to pojali jako jeden velký mejdan, na které se rodinný kruh uzavřel. Dříve to bylo 3 Kožíškové a jedna Maureová a teď jsme Kožíškovi všichni. Tak i já si toto jméno mohu napsat na dveře. Také je dobré, že nyní nebudou lidé tápat, zda jsme partneři nebo jsem slečna. U nás se v zásadě nic nezmění. Naše rodina vždy dobře fungovala a nyní jsme nahlas vykřičeli, že se máme rádi a že spolu chceme být."

Jak mně manžel sdělil, přeje si nyní, abychom měli ještě jedno manželské dítě, když naše dvojčátka jsou nemanželská. Doma prý teď budu muset více poslouchat a méně mluvit, což u mě bude náročné a víc vařit, když jsem manželka. Musím říci, že vše bylo fajn."