Nový čtyřdílný sitcom těží z nesnází studentského života, kde jsou prázdné ledničky, plné dřezy a nikdo nikdy neví, kdo všechno dneska přenocuje. Ella s Renatou neutáhnou nájem. Renata pracuje v baru a snaží se tak zajistit sebe i mladší sochařku Ellu. Po bouřlivé hospodské noci zjišťují, že mají nového spolubydlícího Dana, který nejenom, že je muž, ale navíc Ellin spolužák a, jak oba ráno zjišťují, i milenec. Neustále u sebe nechává přespávat zahraničního studenta Armina, kterému občas unikají kontexty a libuje si v mluvících domácích mazlíčcích.

Projekt vznikl v produkci studentů 2. ročníku Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Při pětidenním natáčením se tvůrci naučili základní principy sekvenčního snímání, tedy postupu výroby, jaká probíhá v profesionální praxi. Výsledkem jsou čtyři dvanáctiminutové díly, které dle diváků tuto „profesionální (alespoň českou) praxi“ překonávají. Tvůrci budou velice rádi, pokud se i vy najdete v situacích a hláškách. Pár lidí už se našlo.

Sitcom Čtvrteční rána

Hrají: Andrea Berecková, Vlastimil Burda, Marta Bačíková, Lukáš Štěpánek a Jana Tomečková

Podrobnosti: Více informací, fotografií z natáčení a časem i jednotlivé epizody najdete na stránce: http://www.facebook.com/CtvrtecniRana