Táta, takže rodinný, ale taky obecně a prostě velký sportovní vzor mnohým

Vzor, kvůli kterému se Lukáš Konečný vlastně mohl stát k radostí své rodiny, ale i naší, postupně juniorským i seniorským reprezentantem v ringu, dvojnásobným medailistou ME, mistrem Evropy profíků a v dubnu 2012 i mistrem světa World Boxing Organisation. (WBO). Stát se nejen šampiónem, o jehož obhajobě respektive dalšímu dobývání titulu (kdy a kde) s Rusem Zaurbekem Bajsangurovem se vedou právě v tyto hodiny jednání. (Na Ukrajině, v Německu, Rusku i ČR.)

Dubnový mač Lukáš Konečný (CZE) - Salim Larbi (FRA) se konal v Brně nejen kvůli tamějšímu nadšenému publiku, ale i proto, aby se nemocný tatík mohl přijet nějaké 3 km od domova podívat do první řady ringu. Tuhle furiantskou radost chtěli sobě, ale i marodícímu kamarádu Milanovi, chtěli dopřát jeho přátelé a známí - proto se stali i sponzory mače; a my všichni, díky nim, a především díky skvěle boxujícímu Lukášovi nadšenými svědky.

Až zamrazilo tehdy z prvního gesta syna Lukáše po triumfální výhře, které nemohl přehlídnout nikdo ani z milionů diváků u televizí v ČR i zahraničí: gesto, kterým Lukáš prostřednictvím televizních kamer pozdravil už z ringu tatínka.

Nic bohužel nepomohlo udržet tátu, manžela, dědu, syna, bratra, strýce, kamaráda a dobrého člověka s velkým sportovním srdcem na zemi dál, pro další kola chlapských fair play soubojů.

Milan Konečný vybojoval v amatérském ringu 215 utkání, z nich  185 vyhraných

Reprezentoval Československo hrdě na MS i ME (1991). Třikrát vyhrál národní šampionát: ve střední, polotěžké a  křížové hmotnostní kategorii. Byl jedním z nejúspěšnějších boxerů - rodáků z Brna, a současně dvakrát zvítězil i v renomované Grand Prix severočeského města Ústí nad Labem kde se po řadu roků coby opora tamního klubu cítil také jako doma.

18. září 1993, sotva se naskytla ve zralém věku šance přejít k profesionálům, Milan Konečný stanul v německém Düsseldorfu proti svému prvnímu profisoupeři, Turku Ibrahimu Alpasjanovi; Konečný vyhrál na body. 11. června 2004 boxoval jako 44letý profesionál svůj poslední zápas proti rukavicím soupeře - Francouze Madjida Zaijma. Průkopník novodobého čs. profiboxu stihl do nesmazatelné statistiky - bible profiboxerských fanoušků na portálu boxrec.com zaznamenat svých 22 výher (11x K. O.) a 13 porážek. Uměl to, co ne každý: unést obojí. A poučit se z každého...

A nezapomeňme - taky vychovával následovníky: v ringu, ba i doma. 

A teď můžete donekonečna dumat, nakolik je i Lukášův titul profesionálního mistra světa vysněným titulem jeho otce Milana... Můžete se i přít, ale nic už to nebude platné: nejpřísnější arbitr světa už pro Milana Konečného životní zápas ve zdejším pozemském ringu unáhleně odpískal.

Sbohem, a díky...

O důvod víc pro Lukáše připravovat se na příští utkání o pás mistra světa tak, aby měl tatík radost i u nebeské televize.

Poslední rozloučení s Milanem Konečným

Poslední rozloučení s Milanem Konečným proběhne v sobotu 9. června 2012 od 12:00 h.v obřadní síni krematoria města Brna. Vzkaz pro kamarády a pozůstalé přátele přespolní: najdete ho na příjezdu po dálnici D1 ve směru od Prahy v brněnské čtvrti Bohunice.