Ale ani po včerejšku, kdy uplynul termín, vyhrazený pro prvotní jednání manažerů stájí Konečného (SES BOXING, Magdeburg, Německo) a čečenského rodáka Bajsangurova (K2Ukraine, Kyjev, Ukrajina), nic definitivního k jejich utkání není dojednáno. Ani dnes tak nelze s jistotou říct, kdo bude organizátorem tohoto zápasu, resp. kdy a kde bude ring stát. Jedná se za zavřenými dveřmi a o vysokých finančních částkách.

To je profiboxing. A v něm jako jeden z aktérů první čs. profesionální mistr světa v jedné ze čtyř nejprestižnějších světových nadnárodních organizací – WBO.

Z Ukrajiny bylo sděleno, že po dohodě mezi zúčastněnými stranami byl termín skončení vyjednávání posunut o další týden, nejpozději do 11. 6. 2012.

Zdá se, že iniciativnější jsou v této fázi Ukrajinci. Aleksandr Krasňuk, generální manažer stáje, jejímiž vlastníky jsou fenomenální těžké váhy – vysokoškolsky vzdělaní mistři světa bratři Kličkové, v pátek tvrdil: „Konečný termín našich jednáním odkládá ze 4. na nejpozději 11. 6. 2012.“

Krasňuk se přitom sebevědomě favorizuje: “Pokud nakonec jednání skončí u dražby pořadatelství, jsem přesvědčen, že zápas pak bude organizovat K2Ukraine.“

Dodejme, co zaznělo na tiskové konferenci a při oslavách pokonaného výhře nad Larbim na počátku dubna v Brně – nadšený manažer a promotér Ulf Steinforth tvrdil, a s ním i čs. organizátoři zatím nejatraktivnějšího profiboxerského souboje na území ĆR, že udělají vše pro to, aby mohl Lukáš Konečný také v příštím duelu boxovat před nadšeným publikem ve své zemi, a pokud možno i v rodném Brně.

Statistika boxerů – profesionálů lehké střední váhy:

  • Lukáš Konečný: 48 výher - 3 porážky, 23 výher K.O; Zaurbek Bajsangurov: 27 – 1, 20.

Konečný se měl původně coby evropský profesionální mistr utkat o titul světového šampióna WBO  30. 9. 2012 v Brně s Ukrajincem Sergejem Dzinzirukem. Soupeř ohlásil nedlouho před zápasem zranění. WBO tedy určila Konečnému dalšího soupeře – právě Bajsangurova. Z jejich březnového zápasu u Kyjeva ale také sešlo – Konečný už byl na místě, ale i tento soupeř ohlásil zranění… WBO ve snaze obsadit post šampióna už v čase, kdy Bajsangurov nemohl do ringu, tedy nařídila jako titulový boj utkání Konečný – Larbi. S tím, že jeho vítěze pak čeká zápas o mistra světa s Bajsangurovem. Tedy ten, o kterém se nyní licituje... Pořadatelství utkání Konečný - Larbi ve skvělé atmosféře před plnou halou v Brně 5. 4. 2012 svěřila Konečného stáj pořadatelům ze společnosti DBI.