Spolu s ředitelkou soutěže Veronikou Šťastnou přišly na krátké setkání Miss Liberec open 2012 Andrea Kolářová - studentka 4. ročníku Gymnázia Jeronýmova v Liberci, 1. vicemiss – Natálie Kotková, studentka Obchodní akademie v Liberci, 2. vicemiss – Klára Kabátková, ze Světlé pod Ještědem, studentka TUL – obor sportovní management, a Miss sympatie, Miss press, Miss internet Kateřina Riedelová z Liberce, studentka TUL - obor španělský jazyk-český jazyk.

„Finálového večera v Domě kultury jsem se zúčastnila a mohu říci, že všechna zúčastněná děvčata byla velmi šikovná. Ráda jsem jim znovu pogratulovala,“ řekla Lidie Vajnerová, která na závěrečném defilé předávala cenu Miss Sympatie Kateřině Riedelové.

Soutěž navíc podporuje projekt UNICEF Adoptuj panenku a zachráníš dítě. Každá ze soutěžících proto dostala tělíčko panenky a do finálového večera jí musela ušít obleček, namalovat obličej a vymyslet jméno. Panenky byly vystaveny a prodány v rámci finálového večera. Výtěžek charitativní akce získala UNICEF, na který šla také část výtěžku z prodeje

I pro tuto charitativní dimenzi jsem soutěži Miss Liberec fandila. Přednost této akce vidím v tom, že se nekoná jen v samém Liberci, ale ve všech větších městech kraje a představuje nejen krásu dívek, ale zdůrazňuje i další přednosti žen, a pomáhá jim zvyšovat sebevědomí. A také podmínky této soutěže dávají šanci i těm dívkám, které by například kvůli výšce nemohli uspět v celostátní nebo mezinárodní soutěži,“ vysvětlila Lidie Vajnerová s tím, že soutěž podpoří i v příštím roce.