Mítink zápasů MMA (martial mixed ATS – smíšených bojových umění) představí nejméně devět dvojic. Utkání svedou v uzavřené kleci, obdobě ringu, současně připomínající časy antických bojovníků. Jenže sportovci, kteří se k těmto zápasům připravují dnes, tak činí dobrovolně, promyšleně a po víceleté přípravě. Se zkušenostmi z wrestlingu, ale i boxu, thaiboxu, kickboxu, grapplingu, valetuda, free fightu… I v Česku mezi nimi najdete středoškoláky, vysokoškoláky. Patrně pro vysokou dávku adrenalinu, který nechybí už před prvním úderem gongu. A co diváka, který k MMA v tomto pojetí zavítá poprvé, překvapí skoro jistě: bojuje se tvrdě, ale přísně fair play.

Turnaj „MMA CAGE FIGHT“ organizačně připravoval jeden z předních čs. klubů bojových umění, brněnský Jetsaam Gym (s pobočkou ve Vyškově) šéftrenéra Martina Karaivanova. V rámci večera proběhne i střetnutí Česká republika – Chorvatsko. O velkou pozornost expertů tohoto sportu si říká Tomáš Thor Kužela (30 let, 84 kg, 39 utkání, 21 výher); narazí na Chorvata Klemenčiče ze Shark Gymu Karlovac.

V sále modernizovaného Semilassa, který dobře znají i příznivci kultury, se sport, bojový sport neobjevuje teprve za nových nájemců. Vlastně už před stoletím tam zápasil i legendární evropský profesionální šampión Gustav Frištenský. A před půlstoletí také brněnští zápasníci, kteří se tam připravovali k ME, MS, OH. Než špičky z jejich řad „přetáhly“ výhodnější podmínky v klubech především na severu Moravy. Semilasso nebylo ve své historii jen první scénou řady herců, například Karla Högra (možná netušíte, že právě on obdivoval a přátelil se s olympijskými vítězi manželi Zátopkovými), ale i řady čs. boxerů. Zápasy bojovníků MMS v kleci tam ale budou v pátek skutečně atrakcí.

Program utkání:

MIDDLEWEIGHT FIGHT 3x5min
Tomáš "Thor" Kužela x Milan Klemenčič / CRO

MAIN CARD
HEAVYWEIGHT FIGHT 3x5min
Viktor Pešta / Penta gym Praha x Mario Jagatič / CRO

BANTAMWEIGH FIGHT 3x5min
David Dvořák / UFC Hradec Králové x Filip Macek / GCF Team

LIGHTWEIGHT FIGHT 3x5min
Aleš Ježíšek / JMFS Havířov x Přemysl Němec / Graccie Barra - Elvis gym Frýdek-Místek

UNDER CARD
MIDDLEWEIGHT FIGHT 3x3min
Petr Beránek / Jetsaam gym Brno x Pavel Klimeš / MT Olomouc

MIDDLEWEIGHT FIGHT 3x3min
Radek Bubeníček / MT Olomouc x Martin Koucký / MMA Karlovy Vary

WELTERWEIGHT FIGHT 3x3min
Karel Šlanc / Hummer Fitness Praha x Jan Strnad / MT Olomouc

WELTERWEIGH FIGHT 3x3min
Jiří Liška / Hummer Fitness Praha x Aleš Tománek / Magnum gym Hodonín

FEATHERWEIGHT FIGHT 3x3min
Jiří Nechanický / Hummer Fitness Praha x soupeř bude upřesněn.

Poslední vstupenky jsou v předprodeji Ticketstream a prodejně Justfight.cz v Brně na Lidické ul.