Široká motorkářská obec už věděla, co ji v Brně čeká, takže na výstaviště po celé čtyři dny otevřené pro veřejnost proudily davy fanoušků silných strojů. Jen v sobotu pavilonem P prošlo více než 22 tisíc návštěvníků a celkově si vstupenku na MOTOSALON zakoupilo více než 50 tisíc osob. Spolu se souběžně konanými veletrhy dosáhne návštěvnost hranice 75 tisíc, což je o 15 tisíc více než před dvěma lety. V Press centru se v prvních čtyřech dnech zaregistrovalo 221 novinářů z České republiky, Rakouska a Slovenska.

Hvězdné značky a žhavé novinky

Na ploše 15.000 m2 se prezentovali špičkoví motocykloví producenti jako Aprilia, BMW, Harley-Davidson, Moto Guzzi, Honda, Kymco, Yamaha a další. Lídři trhu nechyběli ani v dalších segmentech, ať už jde čtyřkolky, přilby, oblečení nebo doplňky. Z novinek pro nadcházející sezonu zaujala například dvanáctá generace legendárního sportovního motocyklu Honda CBR1000RR Fireblade nebo nová vlajková loď značky Triumph Tiger Explorer 1200. Po několikaleté výstavní pauze se veřejnosti představila domácí značka Jawa a premiéra tří zbrusu nových modelů Jawa 660 měla u návštěvníků překvapivý ohlas. Yamaha se pochlubila kompletní edicí WGP 50th Anniversary v čele s legendární YZF-R1, ale také závodním motocyklem YZF-M1 vicemistra světa kategorie MotoGP Jorge Lorenza. Obrovskou pozornost budil také další závodní motocykl této kategorie - Ducati Desmosedici GP12, který sedlá brněnský jezdec Karel Abraham. Abaja se návštěvníkům veletrhu představil i osobně v několika besedách a o jeho autogramiády byl mimořádný zájem.

Atraktivní program pro návštěvníky

V pavilonu Z probíhala několikrát denně kaskadérská show společnosti Crazy Day,  při níž se divákům doslova tajil dech nad nevídanými kousky na motocyklech, skútrech i čtyřkolkách. Nejlepší český kaskadér Martin Krátký předváděl své umění  za obrovského zájmu přihlížejících přímo na volné ploše. Premiéru měl také testovací polygon, na kterém si zájemci mohli projet žhavé novinky vystavovatelů. Veletrh opět provázela permanentní pódiová show s besedami známých osobností motocyklového sportu, prezentacemi firem, soutěžemi, přehlídkami motocyklového oblečení i promítáním dokumentů.
Paralelně s veletrhem MOTOSALON proběhl v sobotu večer v pavilonu B brněnského výstaviště exhibiční závod Strabag Free Style Motocross Show 2012 s účastí Petra Kuchaře, Libora Podmola a dalších freestylových hvězd z České republiky i zahraničí.