V nominaci jsou Radka Lhotská (CRE Salzgitter Ice Fighter) a Kateřina Bečevová (HC Slavia Praha) – Aneta Tejralová (HC Slavia Praha), Kateřina Flachsová (DHC Langenhal), Petra Herzigová (HC Slavia Praha), Barbora Pekárková (HC Slavia Praha), Pavlína Horalková (HC Slavia Praha), Jana Fialová (Banff Hockey Academy) a Adéla Kubatová (HC Slavia Praha) – Klára Chmelová (CIH Academy), Sonja Nováková (DHC Langenhal), Alena Polenská (Brown University), Denisa Křížová (National Sport Academy), Simona Studentová (HC Neuchatel Futur), Eva Holešová (HC Slavia Praha), Nikola Tomigová (University of Maine), Lucie Povová (Northeastern University), Kateřina Solničková (HC Berounské Lvice), Katka Kaplanová (SK Karviná), Lucie Manhartová (HC Slavia Praha) a Vendula Přibylová (HC Olomouc). Náhradnice Adriena Pecinová a Tereza Vanišová, obě HC Slavia Praha.

V nominaci je jedenáct hráček z domácí soutěže, z toho osm z HC Slavia Praha. Šest hráček působí v zámoří, z toho čtyři ve Spojených státech a dvě v Kanadě, tři hrají soutěže ve Švýcarsku a jedna v Německu. Kapitánkou je Alena Polenská z Brown University, nejmladší reprezentantkou šestnáctiletá Vendula Přibylová z HC Olomouc. Pětice nominovaných se zúčastnila mistrovství světa osmnáctiletých, které proběhlo na přelomu letošního roku ve Zlíně a Přerově.

Jako hlavní trenér povede tým Karel Manhart, asistenty jsou Jiří Vozák se Stanislavem Plánkou, manažery Lubomír Johan a Martin Loukota.    

Česká reprezentace se ve Ventspilsu postupně utká s Japonskem (25. 3. 2012). Norskem (26. 3. 2012), Lotyšskem (28. 3. 2012), Kazachstánem (30. 3. 2012) a Rakouskem (31. 3. 2012). Vítěz turnaje postupuje do elitní divize šampionátu, poslední celek sestoupí do skupiny B.  

„Za největší favoritky turnaje považuji Norky a Kazašky,“ uvedl trenér Karel Manhart. „Jsme nováčky divize, přesto bychom se chtěli umístit do třetího místa a získat medaili. Turnaj bude významný také vzhledem k nasazení do kvalifikace či předkvalifikace olympiády v Soči. Prvních pět týmů žebříčku se spolu s domácím Ruskem kvalifikuje přímo, týmy na sedmém až dvanáctém místě čeká kvalifikace a třináctý až osmnáctý celek předkvalifikace.“

Reprezentantky České republiky se do druhé nejvyšší divize vracejí po roční přestávce. V roce 2011 vyhrály turnaj divize II, když si v Caen bez ztráty bodu poradily s celky domácí Francie, Dánska, Itálie a Velké Británie.