Ve finálovém podniku už se nejela kvalifikace, Sudová byla nasazena rovnou do osmifinále. Tam vyřadila Američanku Loweree. A nad Savojskými Alpami začala vichřice a chumelenice…

V první čtvrtfinálové jízdě pak vypadla nečekaně suverénka sezony, americká olympijská vítězka Kearney. „A já začala přepočítávat, protože se mi zdálo, že i Chloe Dufour-Lapointe by mě z celkového pátého místa ještě mohla předehnat… Pak byla vyřazena i Heather (McPhie, nejbližší soupeřka v boji o třetí místo, pozn. red.), což bylo dobré. Ale nakonec i já. Ruska Stoljarovová tady jezdila opravdu dobře,“ vyprávěla Sudová.

Vyhrála tu nejlepší ze tří kanadských sester Justine Dufour-Lapointe, která tedy skončila celkově druhá. Za Kearney, která vyhrála jedenáct ze třinácti závodů sezony.

Sudová tak dosáhla po laufaři Řezáčovi druhý nejlepší výsledek sezony všech českých lyžařů. A také druhý nejlepší výsledek vlastní kariéry ve světovém poháru, před čtyřmi lety byla druhá.

„Kdybych nedělala chyby v Kanadě a Americe, mohla jsem myslet i na to druhé místo, nebýt tak ve stresu. Jenže tam jsem skončila čtyřikrát za sebou devátá a nevěřila si. V Evropě už jsem v závěru musela riskovat, i v duálech, nic jiného mi nezbývalo. A ukázalo se, že to jde,“ hodnotila.

Díky skvělému fungování svého Vittore teamu neměla celou sezonu žádný výkyv – formy ani zdraví. Po všech závodech ji doprovázela kromě trenéra Radka Herota také fyzioterapeutka Zuzana Biborová. Před dvěma lety operované křížové vazy v koleni vydržely kompletní zátěž. „Jen při velkých výkyvech počasí o něm vím, ale nelimituje mě. Ráda bych se domluvila s doktorem Hospodárem, abych na příští sezonu mohla už odložit ortézu, která mě přece jen trochu omezuje,“ dodala.

Kompletní výsledky na www.fis-ski.com