Sudová byla letos dvakrát třetí v individuálních závodech. V duálech vyrovnala dosud životní výsledek – druhá byla v roce 2008 stejně jako nyní v Aare.

Už včera tady byla v individuální jízdě čtvrtá. A dnes vládlo ještě horší počasí. Fujavice, chumelenice. Pořadatelé museli po kvalifikaci odsouvat start k.o. jízd. Kvůli televiznímu přenosu pak poslali ženy do boulí bez tréninkové jízdy, navíc na trať rozbitou 55 muži před nimi.

„Ke všemu jsem měnila dráhy, nevyšla na mě ta lepší, známá, jak jsem si přála,“ stěžovala si Sudová na počítačový los. Přesto byla v kvalifikaci druhá hned za Kearney. A pak by se vůbec nezlobila, kdyby počasí sebralo další jízdy, neboť by zapsala skvělý výsledek bez dalšího boje.

Jenže musela do něj. „Šla jsem do toho naslepo, přede mnou nikdo nejel. Bylo to zachumelený, pomalejší... Skoky byly extrémně nízké a pokažené, ale zvládlo se to,“ popisovala první souboj s Němkou Kaffkovou. Pak porazila Američanku Matthewsovou. „Jo, dobře jsem se rozjezdila, už to šlo,“ smála se.

V semifinále si dala přímý souboj s Američankou McPhie, s níž se přathuje o třetí místo v celkovém pořadí světového poháru. A porazila ji! Teď už na ni má náskok 27 bodů. „Což je lepší, ale ještě to zdaleka nestačí,“ neraduje se předčasně před posledním závodem, vrtkavými duály v Megéve příští neděli. První už je bezpečně Kearney, na druhé příčce se v současné době pohybuje Justine Dufour-Lapointe.

Ve finále Sudová podlehla Kearney 14:21 na body. „Na výhru to nebylo, ale neměla to se mnou jednoduché,“ pochválila se česká boulařka.

Možná v derniéře sezony? „Z první desítky jsem nebyla zatím první, osmá a desátá. Tak by mohlo vyjít to lepší umístění, ne?“ předpovídá s veselým optimismem.