Do konce už zbývají jen dva podniky, dvakrát ošidné paralelní jízdy - zítra opět v Are, za týden ve francouzském Mégeve. Sudová se drží nejvýš ze všech českých lyžařů, kromě svého jabloneckého souseda, dálkového lyžaře Stanislava Řezáče.

V Are vládlo „zajímavé“ počasí. „Přes noc zmrzlo, ráno bylo plus pět, pršelo. Pak fičelo, chvílemi svítilo slunce. Do toho se na kopci proháněli i chlapi, vypadalo to fakt pěkně,“ vyprávěla Sudová.

V kvalifikaci měla nejpomalejší čas. „Bála jsem se, že mě trenér zaškrtí. Ale nakonec to dalo na páté místo, jízda byla jinak dobrá.“

Nejlepší jízdou širšího finále se pak posunula na čtvrté místo, tím se potřetí v sezoně probila do superfinále. „Tam jsem musela riskovat, ale čtvrtá boule mě kopla, šla jsem do záklonu a vyjela z trati, Chloe (Lapointe-Dufour, pozn. red.) mě pak lehce předstihla.“ Zato dosud průběžně třetí Heather McPhie zaváhala. „V prvním tréninku se rozbila, možná ji něco bolí, nešlo jí to,“ všiml si trenér Radek Herot na webu jejich Vittore teamu.

Hned zítra čeká na stejné trati paralelní jízda, duály. „Doufám, že budu mít štěstí a počítač mi vylosuje sudé číslo a modrou trať, tu mám projetou. S lichým bych musela jet červenou, což by asi bylo horší,“ dodává 29letá lyžařka. Na večeři se potkává ve stejném hotelu se slalomářkou Šárkou Záhrobskou. Ta tu jede také zítra a na Are má zlaté vzpomínky z mistrovství světa 2007.

Kompletní výsledky na www.fis-ski.com