IHC KOMTERM PÍSEK – STADION LITOMĚŘICE 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1).

• Branky a nahrávky: 2. Melka (Slavík), 47. Žovinec (Antončík), 51. Lukáč - 3. Holomek (Tvrzník, Šinágl), 40. Martinka (Lenc, Šinágl), 54. Holomek (Zavřel, Tůma), rozhodující nájezd Slížek.
  • Rozhodčí: Úlehla - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. Diváci: 520. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 3:4.
  • IHC KOMTERM Písek: Sedláček - Žovinec, Pavlíček, Lukáč, Kanov, Jirků, Zacpálek, Všetečka - Bernat, Melka, Slavík - Antončík, Luňák, Dalecký - Polodna, Šperger, Markulinec - Ferebauer, Vaniš, Suja.
  • HC Stadion Litoměřice: Meravý - Boháč, Kříž, Smetana, Dudáš, Evan, Martinka, Holomek, Ketner - Tvrzník, Šinágl, Lenc - Hašek, Belay, Loskot - Novák, Slížek, Horčička - Zavřel, Hlusička, Tůma.

Do sobotního střetnutí zasáhli v píseckém dresu dva debutanti – devatenáctiletý obránce z domácí líhně Libor Jirků a osmnáctiletý kladenský forvard Roman Bernat. Úvodní dějství obvyklou kvalitu prvoligového hokeje jen velmi nesměle olizovalo. Už v úvodu 2. minuty se přitom poprvé měnilo skóre, to když se domácí Melka trefil křížnou střelou pod lapačku gólmana Meravého. Jenže radost Jihočechů měla jepičí život; jen o pár desítek vteřin později vypálil Holomek a domácí brankář Sedláček stihl jeho střelu jen přibrzdit, nikoliv však zastavit – 1:1.

Nevýrazný hokejový odvar, který servírovala divákům první třetina, nezůstala o přestávce v písecké kabině bez bouřlivé odezvy. Zřejmě to samé ale provázelo také odpočinek litoměřických hokejistů, a tak se do druhé části hry úsilí obou mužstev přece jen zvýšilo. Úvod prostředního dějství strávili Písečtí v několikaminutovém oslabení, které Severočechům umožnilo cestu k vyšší aktivitě. Postupem času se ale hra opticky srovnala a vykazovala zjevné známky nárůstu doposud chabé kvality. S příchodem druhé poloviny utkání nastartovali domácí hráči sympatický nápor, který vyústil v několik vyložených příležitostí, svůj boj s koncovkou ale znovu prohráli na celé čáře. Pouhých dvanáct vteřin před koncem přišel krutý trest z hole litoměřického obránce Martinky, a hosté tak odcházeli do kabin podstatně šťastnější.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupil rázněji tým od Otavy a hned v úvodu si vynutil několik nedovolených zákroků soupeře. A ve třetí početné převaze v řadě se konečně dočkal. Luňák narýsoval od pravého mantinelu nádhernou přihrávku na najíždějícího obránce Žovince a nacvičená akce se zablýskla vyrovnávající brankou na 2:2. O necelé čtyři minuty později se písecké mužstvo ocitlo v početní převaze znovu, a také tentokrát ho dovedly ke kýženému efektu útočné choutky obránce. Lukáč si vybruslil až před Meravého a mazáckým zakončením dostal svůj tým do brankového úniku. Ten ovšem trval pouhé tři minuty. V 54. minutě použili Litoměřičtí úspěšný scénář z první části hry, a tak i další střela Holomka nabrala gólové parametry – 3:3. Navzdory několika rušným momentům před oběma brankami už zůstal tento stav v platnosti až do konce třetí části a na řadu přišlo prodloužení.

Ani pětiminutové nastavení hry nakonec s výsledkem střetnutí nepohnulo a do písecké Komterm arény se po delší době vrátily rozhodující samostatné nájezdy. Prvním úspěšným exekutorem byl domácí Luňák, jenž překonal Meravého vskutku luxusní „rošťárnou“. Hned vzápětí ale prostřelil Sedláčka Kelner a bylo srovnáno. Z dalších nájezdů se ujal až ten v podání litoměřického kapitána Slížka, jenž z hlemýždího tempa vykouzlil nekompromisní střelu pod horní tyč a uložil tak druhý bod na konto Stadionu.