„Vysoce dynamická podstata infrastruktury cloudu značně převýšila tradiční provozní správu. Zákazníci musí změnit způsob myšlení o správě svých virtuálních a cloudových prostředí,“ řekl Rob Smooth, ředitel produktového marketingu pro firemní management ve společnosti VMware. „VMware vCenter Operations Management™ Suite poskytne zákazníkům lepší přehled o dění v rámci infrastruktury a zajistí využitelné znalosti, které zákazníci potřebují pro optimalizaci efektivity, souladu a proaktivní správu jednotlivých úrovní služeb.“

Komplexní softwarová sada pomůže zákazníkům přizpůsobit IT správu pro éru cloudu

Nová řešení VMware pro správu, která byla představena v říjnu 2011, mění zažité postupy v oblasti IT managementu. Integrace správy do samotné platformy, celková konvergence správy a využití analýz pomáhají zákazníkům dosáhnout pružnosti a ekonomičnosti cloud computingu. Vylepšení pro VMware vCenter Operations Management™ Suite zahrnují hlubší integraci nástrojů pro správu kapacity a konfigurace a novou „uvědomovací schopnost aplikací“, která umožní zákazníkům optimalizovat operace v rámci infrastruktury na základě požadavků aplikací.

„Dalším krokem na naší cestě ke cloud computingu je zjednodušit a zautomatizovat operace v rámci naší cloudové infrastruktury,“ řekl Matthew Cunningham, Senior Vice President pro IT ve společnosti CareCore National. „VMware vCenter Operations Management™ Suite nám umožňuje lépe sledovat výkon, zdraví a efektivitu napříč provozním prostředím a infrastrukturou a zároveň dosáhnout vyšších úrovní služeb u našich kritických aplikací z jediného ovládacího panelu.“

VMware vCenter Operations Management™ Suite je těsně propojený s VMware vSphere® a disponuje novými prvky:

  • Hlubší integrace správy výkonu, kapacity a konfigurace - VMware pokračuje v naplňování své strategie konvergence správy s hlubší integrací VMware vCenter Capacity IQ™ a VMware vCenter Configuration Manager™ do vCenter Operations Management Suite. To pomáhá zákazníkům identifikovat vznikající problémy, převést svou infrastrukturu „na správnou velikost“ a identifikovat případné problémy s výkonem způsobené konfiguračními změnami.
  • Nový řídící panel a chytrá upozornění pro rychlejší a efektivnější analýzu - VMware vylepšil ovládací panel vCenter Operations hlubší integrací správy kapacity a konfigurace, a umožnil tak komplexnější přehled o zdraví, rizicích a efektivitě cloudové infrastruktury. Nová chytrá upozornění zajišťují proaktivní připomenutí vznikajících problémů s výkonem, zdravím nebo kapacitou. Automatická analýza zdroje problémů rozpozná problematické metriky napříč všemi vrstvami infrastruktury.
  • „Uvědomovací schopnost aplikací“ optimalizuje infrastrukturu pro kritické aplikace - VMware vCenter Operations Management™ Suite zahrnuje novou uvědomovací schopnost aplikací, která dokáže automaticky najít a zmapovat vztahy a závislosti mezi jednotlivými aplikacemi a částmi infrastruktury, které je podporují. To umožňuje zákazníkům v rámci infrastruktury optimalizovat operace, jako je například nastavení bezpečnostní správy a obnovování následků po havárii, na základě individuálních požadavků aplikací.