Karolínu znají televizní diváci především coby semifinalistku pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar či tanečnici v prvním dílu populárního pořadu StarDance.

"Po StarDance jsem dokončila vysokou školu. Kromě zpěvu se nadále věnuji i tanci, jelikož učím v taneční škole," uvedla sympatická Slovenka.

"V poslední době je u mě řada novinek. Zkrátila jsem si jméno tak, že jsem si odstřihla začátek a konec mého jména, z čehož vzniklo Lina Mayer. Tento název mě celkem baví, tak jsem pod tímto pseudonynem vydala svůj první singl, který je možné stáhnout na itunes. Rovněž je možné si ho poslechnout i na YouTube," dodala Karolína, která pro své fanoušky připravuje další písničku a v budoucnu by ráda natočila i klip.

Rozhovor s Karolínou Majerníkovou:

Jaký nejkrásnější dárek jsi kdy na Vánoce dostala?

Hned mě napadly dětské vzpomínky, kdy pro mě byly hračky pod stromečkem těmi nejkrásnějšími na světě. A ta radost z nich se nedala ani popsat... Když jsem byla větší, vzpomínám si na to, jak jsem dostala od rodičů keyboard. To bylo úžasné překvapení. Možná to bude znít jako klišé, ale v současné době už tak nejde o dárečky. Nejvíce si vychutnávám právě ten čas, kdy jsme všichni spolu a to, že se můžeme vzájemně něčím obdarovat. Možná ještě větší radost mi dělá, když já někomu něco daruji. To se už předem těším na to, jaká bude reakce toho dotyčného.

Kdyby sis mohla přát jakýkoliv dárek na světě, co by to bylo?

Přála bych si, aby lidé pociťovali a zároveň také projevovali navenek větší úctu, lásku a respekt k sobě navzájem, i k sobě samotným. To by mohlo zároveň zlepšit nebo dokonce vyřešit řadu problémů ve světě - všechny ty nesmyslné boje o moc, války, hlad...

Kdy začínáte s přípravami na vánoční svátky?

Jelikož pocházím z křesťanské rodiny, Vánoce se k nám blíží už s první adventní nedělí. Každou adventní neděli se snažíme celá rodina sejít při obědě a vždy zapálíme na adventním věnci o jednu svíčku navíc. Intenzivnější přípravy začínají několik dní před Štědrým dnem. Tento čas si celkem užívám, protože miluji pečení cukroví a všechny ty vůně v kuchyni. Navíc se úplně vyžívám ve výzdobě domova. Vždy před svátky nakoupím svíčky, které spolu s různými ozdůbkami poukládám po domě, takže mi stále připomínají, že jsou zde Vánoce.

Nakupuješ dárky cíleně a dlouho dopředu, nebo vše necháváš na poslední chvíli?

Je to odlišné. Někdy mi přijde pod ruku něco vyloženě stvořené pro někoho z mých blízkých, tak to bez váhání koupím, seženu nebo vyrobím. To se může stát prakticky kdykoliv v průběhu roku. Ale ne vždy je to takto ideální. Jednou jsem zažila také nakupování na poslední chvíli, ale tomu už se chci raději vyhnout. Nemám totiž ráda, jak pro nákup dárečků lidé zapomínají na to, o čem by Vánoce měly skutečně být. Hlavní myšlenka je poté pryč a pak jsou lidi zbytečně nervózní či nakupují různé zbytečnosti.

Je něco, co na Vánocích nemáš ráda?

Vánoce jsou podle mě nejkrásnějším svátkem v roce, ale ne pro tu krásnou výzdobu v městech a spousty dárků, byť i toto má samozřejmě své kouzlo. Obchody praskají ve švech, lidé nakupují jako o život a přitom shonu občas zapomínají na to, že svátky nemají být o darech, ale právě o lidech. A co mi ještě trošku vadí, to jsou reklamy s vánoční tématikou už někdy v říjnu.

Jak strávíš letošní svátky?

Vánoce strávím tradičně se svojí rodinou. Na druhý den se poté navštěvujeme - všechny ty tety, strýčkové, bratranci a sestřenice se sejdou u naší babičky. Je to milé, když se můžeme takto aspoň jednou v ruce sejít a strávit spolu příjemný čas.

Jak u vás vypadá Štědrý den?

Vznikla u nás tradice, že vždy na Štědrý den zdobíme stromeček. Teda většinou ho zdobím sama a bratr mi občas pomůže tím, že sní polovinu kolekce (směje se). To vše probíhá za podpory vánočních pohádek, které probíhají v televizi. Občas se tedy mrknu, ale nakonec vždy smutně zhodnotím, že jsem ani jednu pohádku neviděla celou, tak snad se mi to letos už konečně podaří (znovu se směje).

Jinak do kuchyně během dne příliš nechodím. Své věci jsem už napekla a všechny ty ostatní dobroty připravuje mamka. Večer poté všichni společně zasedneme k večeři, rozdáme si dárečky a spokojeně se uvelebíme na gauči při nějakém klasickém filmu.

Máš už nějaký konkrétní plán na Silvestra?

V posledních letech jsem strávila Silvestr především pracovně. Vždy jsem někde vystupovala s kapelou, což bylo taky moc fajn, ale tento rok jsem se rozhodla strávit příchod roku 2013 se svými kamarády na horách, takže už teď se na to velmi těším. Určitě to bude zábava.

S jakým cílem budeš vstupovat do následujícího roku?

Pro rok 2013 si budu přát jediné - prožít jej naplno, se vším všudy, nebát se dělat chyby, neboť ty nás posouvají vpřed. Chtěla bych dělat především to, co mě baví, cestovat a hlavně ŽÍT! A totéž bych chtěla popřát také všem čtenářům.