„U nás v Bohumíně se schází vždy výkvět českého karambolu a zúčastnit se turnaje mistrů je ctí pro každého pozvaného hráče. Vstupenkou na náš turnaj je buď titul mistra republiky nebo mistra Evropy. Tradice vznikla už v roce 2001 a za tu dobu jsme odehráli s jednou dvouletou pauzou dohromady osm ročníků,“ říká za pořadatele z BC Bohumín Miroslav Andrejovský, který se sám chopí tága a bude obhajovat loňské vítězství.

S tágem v ruce se na turnaji představí juniorský mistr republiky Janis Ziogas a mistr Evropy Vlastislav Tauterman. Nebude chybět ani Havířovák Ivo Gazdoš, který se právě vrátil ze světového poháru kulečníkařů v egyptské Hurghadě. Z Prahy přijede Ota Truksa, který se letos drží na druhém místě republikového žebříčku v jednobandu. Premiéru na letošním turnaji zažije novopečený mistr republiky v družstvech na malém stole Martin Vedral z Ústí nad Labem. Z Ostravy přijede i Radovan Hájek, který exceluje v trojbandu na velkém stole, a z Brna zase nejvyšší hráč turnaje Milan Ráček. Za domácí hráče budou v turnaji bojovat hned dva zkušení matadorští mistři, a to Jan Musil a dvojnásobný vítěz turnaje Miroslav Andrejovský.

Dvoudenní kulečníkový maratón propukne v sobotu 17. prosince 2011 v 9:30 hodin

První zápasy přijdou na řadu hned v 10 hodin. Čtvrtfinálová utkání se odehrají od 16 hodin. Semifinále začíná v neděli 18. prosince 2011 od 10 hodin a finále odstartuje ve 13 hodin. Vyhlášení výsledků a slavnostní zakončení turnaje je naplánováno na 16 hodin.

Garantem turnaje je stejně jako v předchozích ročnících starosta a senátor Petr Vícha. Město Bohumín podpořilo 9. ročník turnaje mistrů částkou 50 tisíc korun.