Dukla si v tabulce druhé nejvyšší soutěže užívá luxusní pobyt na čtvrté příčce, k Otavě přesto nepřijede v ideálním rozpoložení. V posledních dvou střetnutích přišla bodově zkrátka a především sobotní porážka v domácím megaderby s Třebíčí (1:4) bude její hráče ještě hodně dlouho mrzet.

Zato písecká kabina je přímo nabitá odhodláním a sebevědomím. Z posledních pěti střetnutí vytěžili svěřenci trenéra Řeháčka fantastických třináct bodů, což jim poprvé v sezoně dovolilo nahlédnout do paláce elitní osmičky. Další korálek na šňůrku úspěchů by celek IHC Komterm pochopitelně rád navázal už v pondělním duelu, byť stane proti jednomu z nejsilnějších prvoligových mužstev.

Soupeři z Vysočiny mají navíc Písečtí co vracet. V úvodním vzájemném střetnutí této sezony mu po zpackané první třetině podlehli 1:4, z jihlavské odvety si pak přivezli porážku 0:4.

Otázkou je, v jakém složení jihočeský dravec na favorizovanou Duklu zaútočí. Kladenští Rytíři, do jejichž kádru patří „písečtí“ útočníci Eberle s Melkou, cestují ve stejný den k dohrávce do Vítkovic. Další hráči stále bojují se zdravotními problémy. O jednu oporu by však mužstvo od Otavy přijít nemělo – fanoušci se v tomto úspěšném období týmu znovu dostávají do varu a tlačit svůj tým k vítězství by měli i v pondělním střetnutí, které se hraje od 18 hodin.