HC SLAVIA PRAHA - HC OCELÁŘI TŘINEC 3:2 sn. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

• Branky a nahrávky: 32. Kuboš (Krenželok, T. Hertl), 54. T. Hertl (Žejdl, Kolařík), rozh. nájezd V. Růžička ml. - 4. Adamský (Kohn), 40. Hrabal (Ostřížek).
  • Rozhodčí: Šindler, Souček - Pouzar, Kis. Vyloučení: 5:6, navíc Krenželok (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2793.
  • Sestavy:
  • HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Šulc, Roth, Vašíček, J. Krejčík - Krenželok, T. Hertl, Tomica - Kůrka, T. Svoboda, M. Čermák - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Jaškin, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.
  • HC Oceláři Třinec: Vojtek - Hrabal, Zíb, Richter, Davison, Cartelli, Hudec, Lojek, Kania - D. Květoň, Bonk, McGregor - Kohn, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Hrňa - Orsava, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Do utkání vstoupil lépe hostující Třinec a už po čtyřiceti vteřinách hry se musel mít Furch na pozoru. V první slibné příležitosti se ocitl Ladislav Kohn, jehož střela však skončila pouze na výstroji domácího gólmana. V polovině druhé minuty zkoušel své štěstí Klimenta, avšak také on ztroskotal na slávistickém muži s maskou. O dvě minuty později už se ale hosté radovali. Kohnova střela se odrazila k osamocenému Adamskému, který pohotově zasunul kotouč za bezmocného brankáře - 0:1.

Slezané mohli navýšit skóre v následující přesilové hře. Za katr putoval obránce Vašíček, jehož prohřešek mohl potrestat Květoň, který však nechal pouze vyniknout lapačku domácího gólmana. Sešívaní se k výraznějšímu ohrožení třinecké svatyně dostali až v osmé minutě. Vojtek však kotouč za svá záda nepustil a udržel pro svůj tým nejtěsnější vedení. Navýšit jej mohl v 16. minutě Jan Peterek, který se zjevil sám před Furchem, avšak překonat jej nedokázal. Když neuspěl v poslední vteřině úvodní části ani Krejčík, šlo se do kabin za stavu 0:1.

Úvodní desetiminutovka druhé části příliš hokejové krásy nenabídla a fotbalový výsledek tak vydržel až do 32. minuty. Sešívaným se po faulu Martina Lojka naskytla možnost další přesilové hry, kterou domácí tentokrát zásluhou milimetrové střely obránce Kuboše přetavili ve vyrovnávací trefu - 1:1. Slezanům mohl vrátit vedení David Květoň, proti kterému ale na poslední chvíli úspěšně zasáhl Tomica. Kuriózní branka mohla padnout po nahození obránce Lojka, které čárový rozhodčí Kis tečoval přímo před domácí svatyni. Slávistický brankář se ale zaskočit nenechal a celou situaci nakonec dokázal zachránit. Přesto se hosté druhého gólu dočkali. V závěrečné minutě prostředního dějství se blýskl hezkou individuální akcí obránce Hrabal, po jehož přesné střele byli Slezané opět o krok napřed - 1:2.

Třetí perioda nejdříve nabídla čtyři neúspěšně sehrané přesilovky - po dvou na každé straně. V čase 53:05 už se ale hrstka domácích příznivců dočkala. Lukáš Žejdl se vydal za nahozením obránce Kolaříka, následně předložil kotouč volnému Hertlovi a slávistický mladíček jej pohotově usměrnil za Vojtkova záda - 2:2. Sešívaní mohli v závěru třetí třetiny zvrátit skóre na svou stranu. K dispozici dostali dvě přesilové hry, které ale nesehráli dobře a vyrovnaný duel tak dospěl do prodloužení.

Rozhodnutí měl na své holi obránce Roth, jehož pokus se ale nevešel mezi tři tyče. Na druhé straně zahrozil Erik Hrňa, avšak ani on nedokázal skórovat a napínavou bitvu tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich se vedlo lépe domácím, kteří zásluhou přesné střely Vladimíra Růžičky mladšího brali z utkání druhý bod a přerušili tak sérii tří porážek v řadě.