Vernisáž započala s malým zpožděním. Celý večer moderoval Michal Berg, který je mimo jiné i vydavatelem knihy. Program se skládal z několika částí. V první části Michal Berg pouštěl videa z historie Vsetínského klubu. I přes drobné technické komplikace byla návštěvníkům vernisáže připomenuta zlatá éra vsetínského hokeje.

Po videích byl Michalem Bergem zavolán sám autor, který měl za úkol představit sebe i knihu. Součástí této etapy vernisáže bylo i kladení otázek autorovi, nejdříve Michalem Bergem a následně se mohli ptát lidé z publika. 

Na autorovi byla očividně znát profesní deformace, protože jeho odpovědi byli obcas až příliš "hokejové". Slyšeli jsme fráze jako "No určitě..." nebo "Víš jak...".

Následovalo představení patronů knihy, jimiž byli Lukáš Navrátil a Daniel Vaněk. Po pár společných fotkách přišlo slavnostní ´Úvodní vhazování knihy´ a po něm přišel zlatý hřeb večera v podobě překvapení, které přichystali Michal Berg a jeho kolega a spolumajitel firmy David Schlegel. 

Těmto dvěma pánům se podařilo sehnat a koupit některé z pohárů, které znázorňují a připomínají zlatou éru. Tyto poháry následně Michal Berg s Václavem Trávníčkem představili všem přítomným a slavnostně je předali Vlastislavu Palatému, současnému jednateli VHK. Předali mu je pod podmínkou, že musí být někde vystaveny, aby se na ně mohli chodit dívat i fanoušci.

Pan Palatý se zavázal, že se již chystá Síň slávy, ve které by tyto poháry měly být vystaveny. Jakmile se takto stane, budeme Vás o tom samozřejmě informovat. 

Po slavnostním předání pohárů přišla ještě autogramiáda autora a přítomní měli jedinečnou možnost se vyfotit s výše zmiňovanými poháry, čehož mnozí nadšeně využili.