IHC PÍSEK – STADION LITOMĚŘICE 2:3 po prodloužení (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)

• Branky: 19. Nouza (Kanov), 56. Ferebauer (Mrkvička, Všetečka) – 24. Kříž (Kloz, Tvrzník), 40. Gengel (Horčička, Slížek), 62. Kružík (Horčička, Slížek)
  • Rozhodčí: Grech – Suchánek, Brejcha, vyloučení: 3:4, využití: 0:1
  • Diváků: 953.

Zhruba tisícovka diváků na píseckém zimním stadionu sledovala spíše urputný a necelistvý boj než herně atraktivní hokejovou partii. Severočeský celek si s sebou vyloženě ofenzivní noty nepřivezl, domácí byli zase obtěžkáni předchozími neúspěchy a z nich pramenící nervozitou. Pouhou minutu před koncem šedivé první třetiny přesto ozářil píseckou halu jasný záblesk radosti, to když od modré čáry vystřelil obránce Kanov a před litoměřickým gólmanem Salfickým zdárně operoval Nouza – 1:0.

Ani tento gól do šatny se ale vytouženým impulsem k hernímu probuzení píseckého týmu nestal. Naopak na konci 24. minuty se hosté zabydleli v útočném pásmu a na hranici kruhu nepokrytý obránce Kříž se švihem trefil asi nejlépe, jak v tu chvíli vůbec mohl – 1:1.Upracovaný hokej s minimem šancí vyplnil také další průběh prostřední části. Když už to vypadalo, že se nerozhodný výsledek přenese i do závěrečné dvacetiminutovky, dostal písecký celek těžké k.o. – po prohrané buly v obranném pásmu Litoměřic domácí totálně propadli, Horčička vyslal do úniku Gengela, a na jeho zakončení k pravé tyči byl Sedláček krátký – 1:2.

V poslední části hry bylo mužstvo od Otavy nuceno hledat cestičky skrz skálopevnou hostující defenzívu. K tomu, aby se několikanásobný mistr světa v litoměřické brance ocitl v mohutném přívalu střel a nebezpečných situací však chybělo Píseckým více invence i potřebné herní pohody. V čase 55:43 se Jihočeši přesto dočkali – v nepřehledné situaci před brankou Stadionu se dostal k zakončení Ferebauer a rozjásal píseckou hokejovou obec vyrovnávajícím gólem. Zbytek třetí periody odehrálo mužstvo IHC Komterm velmi agilně, tříbodový zisk ale zůstal pro obě strany nedotčeným přáním.

V následném prodloužení nevypršela ani polovina vyhrazené doby. V čase 62:07 nebyli domácí hráči před vlastní brankou dostatečně důrazní a víceméně šťastná trefa Kružíka přibalila Litoměřickým na cestu domů druhý bod.

„Pořád se u nás opakují chyby, které děláme v podstatě už od začátku,“ ohlíží se za utkáním autor druhé písecké branky Jiří Ferebauer. „Obranná činnost nefunguje ideálně, v útoku si zase vytváříme málo šancí. Je to takové upracované a neefektivní, hrajeme hodně daleko od branky. Máme prostě stále na čem pracovat.“