Hyundai i40 je tak pátým modelem značky Hyundai, který toto ocenění získal. Následuje modely i20, ix20, i30 a ix35, které také získaly nejvyšší ohodnocení – pět hvězdiček.

Model i40, spadající do segmentu D, byl ohodnocen 92% za ochranu dospělých, při maximálním hodnocení za boční náraz. Opěrka hlavy a sedadlo byly pochváleny za poskytnut ochrany před poraněním krční páteře při nárazu zezadu.

V rámci ochrany dětí, obdržel model i40 86% jak za bezpečnost v kategorii 18ti měsíčních, tak za ochranu 3letých dětí. Pochvalu si i40 odnesl i za ochranu chodců, za což vděčí především výbornému hodnocení předního nárazníku za ochranu nohou chodce při střetu s vozidlem.

Elektronický stabilizační systém, omezovač rychlosti nebo třeba upozornění nezapnutých bezpečnostních pásů přispěly k celkovému ohodnocení bezpečnostních asistentů na 86%. Kombinací aktivních a pasivních bezpečnostních systému tak i40 překonává požadavky stanovené Euro NCAP.

Allan Rushforth, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe k zisku ocenění dodává: „Pětihvězdičkové ocenění pro i40 potvrzuje, jak důležitá je pro nás bezpečnost našich zákazníků. Spolu s prvotřídní kvalitou, úspornými motory , bohatou základní a příplatkovou výbavou je takto vysoce ohodnocená bezpečnost dalším důvodem, proč by měli lidé i firemní zákazníci zahrnout i40 do výběru při koupi nového vozu. Navíc s naší pětiletou komplexní zárukou je opět o něco těžší i40 přehlédnout.“

Bezplatná pětiletá komplexní záruka, nabízena standardně u všech vozů Hyundai, dává všem evropským zákazníkům pocit jistoty. Zahrnuje pět let záruky bez omezení počtu najetých kilometrů, pětiletou asistenční službu na cestách ve všech zemích EU a kondiční prohlídky po dobu 5 let.