První vzájemné střetnutí u Otavy si vybralo od píseckého celku vcelku vysokou zdravotní daň, a tak nastoupil do pátečního duelu jen se třemi formacemi bez zraněných útočníků Slavíka (koleno), Nedorosta (rameno) a Suji (čelist). Jihočeši tentokrát zůstali dlužni výkonu z prvního střetnutí, paradoxně se ale prosadili v koncovce a zasypali konto Dravců šesti góly.

V čase 18:51 otevřel z bezprostřední blízkosti skóre Mrkvička po parádní akci Špergera. Na druhý gól si museli diváci počkat až do druhé třetiny, která byla navíc rozpůlena výpadkem osvětlení. Ve 36. minutě vyzval Kudrna ke střelbě obránce Žovince a ten se mohl radovat z první branky v píseckém dresu. V závěrečné dvacetiminutovce už hráčům Gapu došly síly a postupem času se hrálo ryze podle píseckých not. Ve 47. minutě si dali Francouzi vlastní gól, který si mohl zapsat do statistik Nouza. O dvě a půl minuty později znovu zaúřadovala první písecká formace a ze spolupráce Špergera a Mrkvičky těžil přesně zakončující obránce Kolář – 4:0. V 51. minutě si vychutnal chybující defenzívu Gapu Šperger a šestý gól Písku obstaral Vaniš,

Když už to vypadalo, že se utkání dohraje jen z povinnosti, přišel hostující brankář Sedláček o čisté konto po trefě Slováka Laščeka. Do závěrečné sirény v té chvíli chyběla jediná vteřina…

RAPACES GAP – IHC KOMTERM PÍSEK 1:6 (0:1, 0:1, 1:4)

• Branky a asistence: 60. Lašček – 19. Mrkvička (Šperger), 36. Žovinec (Kudrna), 47. Nouza (Mrkvička), 49. Kolář (Šperger, Mrkvička), 51. Šperger (Nouza), 55. Vaniš (Polodna, Žovinec)
  • Vyloučení: 5:6, využití: 1:1, rozhodčí: Rambousek – Lang, Macák
  • Diváků: 100
  • Sestava Písku: Sedláček (Klestil) – Němeček, Kolář, Lukáč, Kanov, Všetečka, Žovinec (Zíb) – Nouza, Šperger, Mrkvička – Ferebauer, Vaniš, Polodna – Mošovský, Sýbek, Kudrna.