Soutěž Prague Open 2011 je zařazena do světového žebříčku soutěží pod hlavičkou mezinárodní taneční federace, od které již čtvrtý rok získali pořadatelé vyšší bodový statut s názvem International Open a tím i možnost představit v Praze páry z absolutní světové špičky. Soutěžní páry sbírají na akcích tohoto typu body do světového žebříčku, a tím je soutěž pro taneční páry a samozřejmě i diváky zajímavější a dynamičtější. Tento ročník přináší řadu novinek.

Na co se tedy můžete těšit?

Ve dvou soutěžních dnech bude možné shlédnout standardní a latinskoamerické tance až několika stovek tanečních párů - od kategorie Juniorů, Mládeže, Dospělých, ale také až po kategorii Seniorů nad 35 let. Po oba dva dny bude sportovní halou znít hudba doprovázející ladný pohyb elegantních tanečníků v noblesních toaletách v pěti tancích, jako je všem dobře známý waltz, tango, valčík, slowfox a quickstep. A což teprve živé a temperamentní rytmy latinskoamerické hudby, kde se představí mistrovské taneční páry v tancích jako je samba, cha-cha, rumba, paso doble a jive. V programu obou dnů se budou střídat postupová kola jednotlivých věkových kategorií v obou skupinách tanců až do finále. Výkony tanečních párů hodnotí 13-ti členná mezinárodní porota, v níž jsou zastoupeni někteří bývalí profesionální mistři světa. Snahou pořadatelů je připomenout i tyto taneční hvězdy, nyní v rolích porotců. Tato strategie umožňuje současným tanečním párům ukázat, že bývalí mistři tance v roli porotců mají vynikajícími následovníky.

Přijďte i Vy zažít neopakovatelnou atmosféru a podpořit své favority v této neobyčejné taneční soutěži. Vstupenky si můžete zakoupit v předprodejní síti Ticketpro na http://www.ticketpro.cz. Více informací najdete na http://www.pragueopen.com.