Červencový pokles prodeje kontrastuje s výkonem v prvním pololetí, kdy automobilka zvýšila celosvětový prodej o 37 procent na rekordních 60.659 vozů.

„Na příští měsíce se díváme s optimismem a věříme, že nová vozidla, například naftová verze modelu Panamera, podpoří prodej v Evropě,“ uvedl šéf prodeje Porsche Bernhard Maier.

Automobilka začátkem měsíce oznámila, že v prvním pololetí zvýšila provozní zisk téměř o 60 procent na 1,07 miliardy eur (26 miliard Kč). Potvrdila rovněž, že v celém letošním roce hodlá poprvé v historii prodat přes 100.000 vozů.

Porsche by se mělo letos stát desátou značkou německé automobilové skupiny Volkswagen. Automobilka však před časem uvedla, že její začlenění do Volkswagenu se zřejmě zdrží kvůli vyšetřování jejích dvou bývalých čelných představitelů.

Volkswagen, jehož součástí je Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě a do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě. Firma již koncem roku 2009 koupila v automobilce Porsche podíl 49,9 procenta za 3,9 miliardy eur.

V České republice loni automobilka Porsche prodala rekordních 220 vozů. Letos chce tento rekord překonat.