V současnosti je na havířovském LunchTime.cz 23 denních menu. Lidé jej zahrnuli do svého pracovního dne – zvykli si mezi desátou a jedenáctou hodinou podívat se na jednu stránku, co vaří většina restaurací v jejich okolí. Tím ušetří čas, který by jinak strávili zdlouhavým hledáním na internetu. „Podle našich informací si lidé často denní menu tisknou a vyvěšují v kancelářích, posílají si pozvánky e-mailem nebo elektronickou poštou přímo menu odebírají,“ říká člen projektu Jakub Šafránek.

Vedle starousedlíků nebo lidí zaměstnaných v kancelářích a úřadech zjednodušuje projekt v regionu situaci také přespolním, kteří díky němu získávají jasný přehled o možnostech stravování.  „Lunchtime.cz si oblíbili už i cizinci a díky mobilním aplikacím se výborně hodí do itineráře pěšího turisty,“ vysvětluje využití projektu Šafránek. Po spuštění aplikace na mobilu se vypíše seznam nejbližších restaurací s jejich nabídkou a lze je zobrazit také na mapě. Pokud jste v Havířově poprvé, snadno najdete restauraci podle své chuti: „Večer lehce zjistíte, do kdy má jaká restaurace otevřeno, jaké pivo v ní točí, nebo do kolika hodin vaří. Stejně funguje samozřejmě také v případě snídaní a poledních menu,“ dodává Šafránek. Mobilní aplikace může přijít vhod také v situaci, kdy člověk v Havířově hledá restauraci s bezdrátovým připojením k internetu. Těch nabídne Lunchtime 14. Všechny tyto funkce jsou k dispozici také přes internetový prohlížeč počítače.

LunchTime.cz může být vedle velkých podniků výhodou zejména pro menší a specializovaná zařízení, která si nemohou dovolit vysoké výdaje za reklamu. Pomocí speciálních filtrů je totiž možné zjistit, jestli má restaurace parkoviště, zda točí nealkoholické pivo nebo je nekuřácká. Návštěvníci tedy mohou vyhledávat restaurace podle svých potřeb.