Na větroně startující pomocí motorových modelů vlečných letadel byla nádherná podívaná. Ve vzduchu křižovalo i několik letadel současně a tak nebyla nouze o napínavé okamžiky.

Následující akcí je Aircombat akce Sahara

Další velice zajímavou akcí, která proběhne v modelářském areálu Model City u Hlubokých Mašůvek na Znojemsku, je Aircombat akce Sahara. Akce se uskuteční v sobotu a v neděli 23. - 24.7.2011. Začátek létání pravděpodobně mezi 9.-10. hodinou, ukončení se očekává kolem 15. hodiny.

Účelem soutěžní kategorie RC Aircombat je znovuobjevení vzdušných soubojů historických strojů z druhé i první světové války. Úkolem letové části souboje, která trvá sedm minut je odseknutí co nejvíce stuh tažených modely soupeřů, ochrana vlastní stuhy a dosažení co nejdelšího letového času.

Každý souboj zahrnuje společný let nejméně dvou a maximálně sedmi pilotů, kteří létají způsobem každý proti každému. Každé kolo se skládá z jednotlivých rozletů, tzv. heatů. Jedno kolo je ukončeno, jestliže všichni piloti absolvují právě jeden souboj. Další kolo je letová listina změněna tak, aby se utkalo navzájem co nejvíce pilotů (ideální je tedy každý s každým).