Letošního ročníku se zúčastnilo 32 týmů, které pořadatelé rozdělili do osmi skupin po čtyřech účastnících. Základní část byla sehrána systémem každý s každým, poté následovaly vyřazovací boje, do kterých postoupilo šestnáct nejlepších týmů (dva z každé skupiny).

Ačkoliv jiným turnajům nepřálo v minulých dnech počasí, v Pustějově bylo vše jinak a na čtyřech travnatých plochách se odehrály místy nelítostné souboje. Celkové prvenství obhajoval tým pod názvem Phoenix, v jehož dresu se objevili mj. fotbalista Libor Kozák, hrající italskou Serii A za Lazio Řím, či futsalový reprezentant Michal Seidler. Největší favorit turnaje ale ve vyřazovacích bojích nečekaně selhal a poté, co inkasoval čtyři branky, se musel s letošním ročníkem předčasně rozloučit. Tohoto kolapsu se snažily využít ostatní mužstva.

Nejlépe se to nakonec povedlo novojičínským Young Boys, kteří při cestě za celkovým triumfem vyhráli všech sedm zápasů. Vítězný tým ovládl základní skupinu, aby poté v osmifinále jedinou přesnou trefou rozhodl o svém postupu mezi osmičku nejlepších. Také další dvě utkání byla vyrovnaná a plná emocí, avšak rovněž tentokrát měli Young Boys pevnější nervy. Novojičínský celek změřil ve finále své síly s týmem z nedalekého Jeseníku nad Odrou. Ten postupoval turnajem podstatně poklidnějším tempem a cestou do finále neměl se svými protivníky výraznější problémy.

Hráči Young Boys NJ s poháry pro vítěze turnaje

Young Boys na turnaji v Pustějově

Finálová bitva přinesla především taktický boj, který mohla rozhodnout jediná povedená střela. Blíže k vedoucí brance byli hráči z Nového Jičína, avšak střelu Lukáše Fojtíka zastavila tyč. Bíločervený Jeseník mohl strhnout vedení na svou stranu v samotném závěru, avšak žádný ze střelců ve finálovém klání úspěšný nebyl a o vítězi celého turnaje tak musely rozhodnout až pokutové kopy.

V nich měli od počátku navrch hráči Jeseníku, kteří vedli po úvodní sérii 1:0. Ve druhém pokračování byli úspěšní oba exekutoři a Jeseník tak vedl 2:1. Na počátku třetí série srovnali Young Boys na 2:2, avšak blíže k prvnímu místu byl stále jejich soupeř. Tomu ale celkový triumf nebyl přán, jelikož neproměnil dva pokutové kopy v řadě. Novojičínští naopak nezaváhali a po závěrečné penaltě tak mohli začít slavit turnajové vítězství.

Nejlepší tři celky turnaje:

1. Young Boys NJ
2. Jeseník n.O.
3. Klenba Klimkovice