Když hasiči přijeli na místo, snažil se požár likvidovat zaměstnanec výkrmny jedním ručním hasícím přístrojem. Přítomní hasiči provedli průzkum objektu a zjistili, že v hale o rozměrech 24 x 95 metrů, kde bylo 50 000 týdenních kuřat, hoří podestýlka a krmivo.

"Lokalizaci požáru hasiči provedli pomocí dvou vysokotlakých proudů. Jednotka SDH obce Chýnov byla vrácena zpět na základnu. Zásah hasičů byl veden vzhledem k silnému zakouření v dýchací technice. Pro odvětrání museli hasiči nasadit dva agregáty na přetlakovou ventilaci ze zadní strany objektu. Po lokalizaci požáru byla zapnuta vnitřní ventilace, hala byla kompletně odvětrána a požár zcela uhašen," sdělila redakci Regiony ČR mluvčí HZS Jihočeského kraje por. Ing. Vendula Matějů.

V 22:00 hodin velitel zásahu požářiště předal jednateli společnosti vlastnící výkrmnu. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 5 milionů korun. Jednalo se především o škodu na vnitřní technologii haly vlivem zakouření, konstrukce objektu nebyla výrazně zasažena. Hodnota uchráněného majetku činí přibližně 10 milionů korun. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření.