V případu výtržností na stadionu pražské Slavie je stíháno 33 osob

"O prvních obviněných informovalo naše oddělení počátkem června letošního roku. Jednalo se o 24 osob, které dne 5. května letošního roku páchaly násilnosti a výtržnosti na stadionu SK Slavia v pražských Vršovicích. Policie je ztotožnila základě video dokumentace, kterou na místě sama pořídila, anebo ji získala z dalších zdrojů. Dalších 20 podezřelých osob vytipovala. Na základě uveřejnění jejich fotografií v médiích se kriminalistům podařilo ztotožnit prozatím 9 osob, které byly v těchto dnech taktéž obviněny," uvedla policejní mluvčí Kpt. Bc. Eva Stulíková.

Je proti nim vedeno trestní řízení ve věci trestných činů poškození cizí věci, násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Vyšetřovány jsou na svobodě. Do současné doby tedy v souvislosti s tímto fotbalovým utkáním padlo celkem 33 obvinění. Na ztotožnění dalších podezřelých policie i nadále intenzivně pracuje.

Obvinění ale padala také v souvislosti s výtržnostmi páchanými dne 28. května letošního roku na stadionu TJ Bohemians

Zde probíhala videoprojekce posledního fotbalového ligového utkání mezi týmy SK Slavia Praha – SK Sigma Olomouc. "Tady někteří z přítomných diváků páchali výtržnosti tím, že odpalovali pyrotechniku, snažili se napadat, anebo přímo napadli pořadatele, a když proti nim zakročili policisté, zaútočili i na ně buď fyzicky, anebo tím, že po nich házeli nejrůznější předměty, jako například popelnice, odpadkové koše či odpadky. Policie tak zahájila trestní řízení ve věci trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví prozatím u 12 osob. Také ty byly obviněny a stíhány jsou na svobodě. Také v tomto případě policie na ztotožnění dalších případných podezřelých i nadále pracuje," dodala Stulíková.