Prozraďte čtenářům, jak jste se k této soutěži vůbec dostaly?

Šárka M.: O Miss Princess of the World mě náhodou informovala kamarádka. Přiznám se, že jsem tuto soutěž dříve neznala. Přišla jsem na casting, zkrátka zkusila své štěstí a vyšlo to. Proto byl pro mě úspěch už jen samotný postup do finále. Do Itálie jsem se fakt moc těšila.

Markéta B.: O soutěži jsem se dozvěděla od kamarádek, se kterými jsem se potkala na soutěži Miss léto 2010. Měly zrovna čerstvě po národním finále soutěže Miss Princess of the World Czech. Doporučily mi, abych se přihlásila.

Jaké byly přípravy na finále?

Šárka M.: Přípravy byly hlavně v podobě nácviků na volnou disciplínu. Věnuji se bojovému amazonskému tanci Makulele a jelikož jsem ji tentokrát nemohla mít se svými partnery, tak jsem ji musela předělat, což vyžadovalo určitý čas. Samozřejmě kosmetika, kadeřnický a nehtový salon také patřily k nezbytným přípravám na soutěž.

Markéta B.: Příprava na finále byla pro mne náročná především po finanční stránce – před odjezdem na samotné promotion do Itálie. V Itálii jsme se s ostatními připravovaly formou prezentací, přehlídek a návštěv významných památek a osobností této země.

Šárka soutěžila s číslem 1 a zvítězila, Markéta s dvojkou obsadila druhou příčku. Napadlo Vás před finále, že by to právě takto mohlo dopadnout?

Šárka M.: Opravdu ne. Jak říkám, pro mě byl úspěch už jen samotný postup do finále. Do soutěže jsem šla s tím, že do toho dám maximum a uvidím, jak to celé dopadne. Program byl velmi náročný, ale patřičně jsem si to v Itálii užila.

Markéta B.: Abych pravdu řekla, Šárce jsem věřila a držela palce od samotného začátku. Je to opravdová „princezna“. A že se umístím na druhém místě? Samozřejmě jsem doufala v co nejlepší umístění. Přesto jsem byla při vyhlašování mile překvapena. V Itálii jsem měla možnost blíže se poznat s ostatními finalistkami a všechny mi přirostly k srdci. Jsou skvělé a velmi sebevědomé. Každá z nich je zajímavá něčím jiným a mohu tedy říci, že konkurence byla obrovská. O to více si konečného umístění vážím.

Obě se věnujete modelingu a máte za sebou i dílčí úspěchy na jiných soutěžích krásy. Je ale toto umístění Vaším prozatímním vrcholem?

Šárka M.: Mám za sebou účast i v jiných soutěžích krásy, kde jsem se umístila. Mohu zmínit soutěž Miss Léto 2006, kde jsem byla I. Vicemiss, dále soutěž Miss Praha Open 2010, ze které jsem si odnesla ocenění Miss Media. Ale ano, vítězství v této soutěži považuji za svůj největší dosavadní úspěch. Rozhodně tím ale má snaha v modelingu nebo soutěžích krásy nekončí.

Markéta B.: Určitě, toto umístění je bezesporu mým největším dosavadním úspěchem.

Vypadá to, že se z Vás staly dobré kamarádky. Znaly jste se již před soutěží nebo jste se sblížily až v průběhu finále?

Šárka M.: S Markétkou jsme se poznaly ve vlaku, když jsme spolu cestovaly na jednu módní přehlídku do Pardubic. Už tehdy mi přišla velice sympatická. Ale koho by napadlo, že spolu pojedeme společně na casting, budeme vybrány do finále a budeme ubytované ve stejném pokoji. V Itálii jsem měla číslo 1, Markét číslo 2 a k tomu všemu jsme se i takto umístily. No není to náhoda? Na fotkách jsme označovány jako black and white (smích). Musím ale říci, že s holkama jsme byly skvělá parta, sedly jsme si, moc jsme si rozuměly a hlavně je mi po nich i smutno.

Markéta B.: Jak už Šárka zmínila, znaly jsme se již před soutěží. Šárka je úžasná osobnost a jsem velmi ráda, že jsme měly možnost zúčastnit se národního finále soutěže společně.

Plánujete do budoucna další soutěže?

Šárka M.: Určitě ano, dokud mě to stále baví, tak proč nezkusit své štěstí jinde. Vždyť právě díky těmto soutěžím mám možnost zažít a vidět něco, co se mi jen tak v běžném životě nenaskytne. Už jen kvůli zážitkům a vzpomínkám to určitě stojí za to. Každá soutěž je pro mě i zpětnou vazbou, které se snažím vždy využít k tomu, abych příště byla ještě lepší.

Markéta B.: Přiznávám, že další soutěže plánuji, ale více zatím neprozradím (smích).

Díky soutěžím krásy máte možnost poznávat nejrůznější osobnosti. Je někdo, kdo na Vás udělal opravdu velký dojem?

Šárka M.: Mohla jsem se opravdu setkat s řadou mediálně známých osobností. Při poslední příležitosti na promotion akci v Praze jsem měla příležitost poznat pana Felixe Slováčka, který za námi přiletěl také na samotné finále do Itálie. Byla jsem mile potěšena. Svou osobností je to velký člověk. Milý a sympatický muž, který stojí nohama na zemi.

Markéta B.: Můžu jen souhlasit. Pan Felix Slováček je velká osobnost.

Když se řekne Miss Princess of the World 2011, co se Vám kromě tohoto úspěchu ještě dále vybaví?

Šárka M.: Vybaví se mi především výborná organizace a přesný harmonogram veškerých aktivit - focení, promotion akce, módní přehlídky... Určitě nezapomenu na náročnost toho všeho a únavu, ale hlavně nezapomenu na báječný tým lidí a skvělé holky. Dále se mi vybaví nádherné zážitky, nové zkušenosti a především ta největší radost, kterou bylo samotné vítězství. Zapomenout nejde ani na veškerý luxus a komfort, ve kterém jsme se cítily jako opravdové princezny.

Markéta B.: Určitě se mi vybaví nevšední zážitky a nová přátelství. Celou soutěž Miss Princess of the World 2011 beru jako další velkou zkušenost do budoucna.

Oceněné dívky:

  Miss Foto Princess of the World Czech Republic 2011
  Dívka č. 7 – Ivana Šťávová

  Miss Sympatie Princess of the World Czech Republic 2011
  dívka č. 11 – Veronika Holá

  II.Vicemiss Princess of the World Czech Republic 2011
  dívka č. 6 – Blanka Patricie Skálová

  I.Vicemiss Princess of the World Czech Republic 2011
  dívka č. 2 – Markéta Břízová

  Miss Princess of the World Czech Republic 2011
  dívka č. 1 – Šárka Mohorková