Mimořádná lodní linka bude ve čtvrtek spojovat jižní část a centrum hlavního města se zastávkami Modřany-nádraží, Bráník-přístaviště, Žluté lázně a Centrální přístaviště na Rašínově nábřeží mezi Palackého a Jiráskovým mostem. Lodě vyplují už od 5:00 hodin ráno a provoz na lince potrvá až do 20:00 hodin. V ranní špičce poplují lodě z Bráníku do centra a zpět každou čtvrthodinu, z Modřan každou půlhodinu, připravena je i největší pražská loď, parník Vyšehrad. Doprava na této lince bude bezplatná, přesné jízdní řády jsou k dispozici na zastávkách a na internetových stránkách ROPIDu (www.ropid.cz), Pražské paroplavební společnosti (www. paroplavba.cz) a Evropské vodní dopravy (www.evd.cz).

„Intenzivně pracujeme na zajištění dopravní obslužnosti pro Pražany alespoň v nouzovém režimu. Jsem rád, že lodě vypomohou, neboť oblast nábřeží bude nepochybně patřit k nejproblematičtějším," uvedl první náměstek primátora a radní pro dopravu Karel Březina.

„Paroplavba je vždy, nejen v krizových okamžicích, připravena pomáhat obyvatelům hlavního města, jak nám ostatně káže už jeden a půl století dlouhá tradice začínající u legendárního primátora Dittricha,“ říká Jan Hamza, předseda představenstva Pražské paroplavební společnosti. „Podle požadavků ROPIDu se nám podařilo postavit můstky, zajistit infrastrukturu a ve spolupráci s Evropskou vodní dopravou i dostatek lodí pro linku v rekordně krátké době.“