ČEZ Basketball Nymburk - BK Prostějov 86:84 pr. (21:21, 15:14, 13:20, 28:22, 9:7)

• Body: Simmons 21, Nissim 16, Benda 15, Sokolovský 10, Lenzly 7, Nečas 7, Křemen 5, Štimac 3, Pumprla 2 - Lawrence 19, Landry 18, Veikalas 17, Cadri-Nicholson 14, Šležas 10, Marek 6.

Střelba za 2 body: 56/24 - 42/22.
    Střelba za 3 body: 21/9 - 30/8.
    Trestné hody: 25/11 - 21/16.

Osobní chyby: 25 - 25.
    Doskoky: 52 - 34.
    Ztráty / zisky: 12 - 9 / 3 - 8.

Úvod série se povedl lépe úřadujícím mistrům, kteří po domácích zápasech vedli již 2:0 na zápasy. Hanáci se však nevzdali, před vlastními fanoušky nezaváhali a dokázali srovnat na 2:2. Za tohoto stavu byli pod tlakem opět domácí, kteří dnes málem utrpěli třetí porážku řadě.

Možná klíčové utkání série nepostrádalo již od počátku solidní tempo. V dresu obou týmů zářili zahraniční hráči. Úvodní půle se vyvedla především Landrymu, který zaznamenal 16 bodů. V bíločervených barvách byl poté  vidět převážně Simmons, který se v konečném součtu stal nejlepším střelcem pátého měření sil.

Po vyrovnané úvodní čtvrtině se oba celky přetahovaly ve vedení i v průběhu druhé desetiminutovky. Když už to vypadalo, že do kabin půjdou spokojenější hosté, přišel úspěšný trojkový pokus v podání domácích a po úvodní půli tak na tom byli o bod lépe úřadující šampioni - 36:35.

Nymburští ale vstoupili do třetího dějství velmi špatně a zaznamenali v něm pouhých třináct bodů. Hanáci si začali především zásluhou trojek budovat zajímavý náskok a před závěrečnou periodou vedli již o šest bodů - 49:55.

Také v závěrečné části to dlouhé minuty vypadalo, že Nymburk padne i potřetí v řadě. Po technické chybě Simmonse měl Veikalas k dispozici čtyři trestné hody, které přetavil ve čtyři body. Bálintova družina vedla rázem rozdílem devíti bodů, avšak na konečné vítězství to hostům nakonec nestačilo.

Hanáci jakoby se zalekli cenného skalpu a především v útoku se jim přestalo dařit, čehož využili domácí ke srovnání skóre. Zatímco hosté zaznamenali pouhé tři body, Nymburk si jich na své konto připsal za stejný časový úsek 12 a srovnal na 74:74. Za stavu 77:77 měli domácí poslední akci, avšak Simmons trefil pouze obroučku a utkání tak dospělo do prodloužení.

Také do něj vstoupili lépe hráči v modrém, kteří si po většinu času udržovali mírné vedení. Po úspěsné střele Nissiho bylo srovnáno a rozhodnout mohl opět Simmons, avšak ani tentokrát neuspěl. Míč se však dostal k dobře postavenému Nečasovi, který zajistil domácím tři vteřiny před koncem prodloužení třetí bod v sérii - 86:84. "Nejsem hrdina, prostě to tam ke mně spadlo," dodal po utkání v rozhovoru pro Českou televizi Radek Nečas. Také on doufá, že jeho tým urve další titul již na půdě soupeře. "O víkendu jsme do Prostějova jeli jen na výlet a asi jsme si mysleli, že nám soupeř titul prostě daruje. Doufám, že dnes jsme navnadili fanoušky, aby na nás po tom nepovedeném víkendu v Prostějově nezanevřeli," uvedl spokojený autor vítězné trefy.