Do ostravské části Koblov byla po žádosti majitele vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Ostravě-Přívoze, která se specializuje, vedle jiného, i na záchranu zvěře a ptáků. Papoušek o velikosti asi 80 cm, slyšící na jméno Matýsek, se rozhlížel po okolí ve větvích stromu na zahradě jednoho rodinného domku, asi ve výšce 12 metrů.

"Hasiči postříkali aru vysokotlakým proudem vody, aby mu jeho těžká křídla znemožnila let. Toto se podařilo po několika pokusech, až byl papoušek unaven a očividně se mu do žádného letu nechtělo," uvedl por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Unavený papoušek Ara skončil v náruči svého majitele, Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Unavený papoušek Ara skončil v náruči svého majitele, Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

 

Unavený papoušek se usadil na stromě v areálu bývalého dolu Koblov, který byl přístupný pro výškovou techniku, zhruba 15 metrů nad zemí. Na místo byla povolána hasičská automobilová plošina Bronto. "Nahoru do koruny stromu vyjel s hasiči v koši i řádně připoutaný majitel papouška, kterému se vyčerpaného papouška podařilo nalákat, a tak ara nakonec skončil v jeho náruči," dodal mluvčí hasičů Kůdela.