HK A.S.A. Město Lovosice - HC Dukla Praha 26:27 (16:15)

Kylíšek, Šálek - Krahulík, Šuma, Měchýř, Motl, Brecko, Havlovec, Jelínek, Choustovský, Havlát, Berka, Škvařil.

HC Dukla Praha: Petržala, Suchý - Horák, Landa, Kern, Polášek, Sviták, Mráz, Piskač, Kotrč, Kastner, Čurda, Krupa (od 31. Lehocký).

Předcházející vzájemná utkání:

3. kolo, 25.09.2010, Dukla - Lovosice 30:25
14. kolo, 04.12.2010, Lovosice - Dukla 31:28
Nadstavba, 30.04.2011, Dukla - Lovosice 32:31

01´ - Utkání právě začalo

04´ - Hosté začali ve velkém stylu a vedou již o tři branky - 0:3.

06´ - Domácí zabrali a během dvou minut snižují na 2:3.

08´ - Dvě branky Lovosic v řadě - srovnáno 4:4.

10´ - Lovosice se dostaly poprvé do vedení - 5:4.

11´ - Berka zvýšil na 6:4, avšak z protiútoku se prosazují také Pražané - 6:5.

12´ - Opět stejná situace, Lovosice navyšují, Dukla zásluhou Kastnera ihned kontruje - 7:6.

13´ - Šuma zvyšuje na 8:6, tentokrát se Pražanům odpověď nepodařila.

15´ - Po dvou minutách bez gólu se prosazují hosté - 8:7.

17´ - Roman Jelínek navyšuje vedení domácích, v další šanci selhal Havlovec - 9:7.

18´ - Hostující trenér Pauza si bere time-out.

18´ - Zdeněk Polášek snižuje na rozdíl jediného gólu - 9:8.

20´ - Domácí navyšují, ale Kotrč opět kontruje - 10:9.

22´ - Kotrč opět úspěšný, po pěti gólech v krátkém sledu je srovnáno - 12:12.

23´ - Havlát ze sedmičky vrací domácím vedení - 13:12.

25´ - Čtvrtý gól třiatřicetiletého Milana Berky - 14:12.

25´ - Milan Kotrč se trefil popáté, tentokrát ze sedmičky - 14:13.

26´ - Hosté vystřídali gólmana, Petržalu střídá Suchý. Dukla srovnává - 14:14.

28´ - Dukla otáčí vývoj, lovosický kouč Srba si vyžádal oddechový čas - 14:15.

29´ - Domácí výběr opět srovnali krok - 15:15.

30´ - Zkušený Šuma se prosadil střelou mezi nohy Suchého - 16:15.

30´ - Konec 1. poločasu. Lovosice vedou 16:15.

Domácí matador Šuma v poločasovém rozhovoru pro Českou televizi uvedl: "Prospali jsme začátek utkání, kdy nám Dukla odskočila na 0:3. Poté se obrana dala dohromady a hraje se proti ní určitě stejně špatně, jako proti té hostující," uvedl Šuma, který rovněž lituje ztráty Brabce. "Hraje se bez něj špatně, soupeři z něj mají respekt, navíc nám chybí jeden hráč, ale my musíme dnes makat i za něj," dodal autor poslední branky první půle.

31´ - Začal 2. poločas

32´ - Havlovec navyšuje vedení Lovosic, avšak Kotrč fantastickou trefou snižuje - 17:16.

33´ - Horák fauloval Berku, přesilovku využívá Jiří Motl - 18:16.

35´ - Lovosice skórují v přesilovce i podruhé, lobem se prosadil Havlovec - 19:16.

37´ - Čurda svou třetí trefou utlumil nástup Lovosic - 19:17.

38´ - Jiří Havlát prostřelil Petržalu a vrací domácím tříbrankový náskok - 20:17.

40´ - Kylíšek riskantně na Motla, který ale nezaváhal - 21:17.

41´ - Dukla je momentálně na kolenou (2.p. - 6:2), trenér Pauza si bere time-out - 22:17.

42´ - Kotrč svou sedmou brankou snižuje na čtyřgólový rozdíl - 22:18.

42´ - Havlát trefil ze sedmičky Petržalu přímo do obličeje a vidí červenou kartu!

43´ - Atmosféra v hale v těchto okamžicích pořádně houstne.

43´ - Kotrč prostřelil Kylíška střelou na bližší tyč - 22:19.

45´ - Po brance Motla se prosadili dvakrát Pražané - 23:21.

46´ - Čurda propálil Kylíška - 23:22. Od time-outu Dukly je stav 1:5.

48´ - Kylíšek i Petržala teď podrželi své týmy. Stav je stále 23:22.

50´ - Motl - Berka a zakončující Krahulík - 24:22.

50´ - Kotrč trefil tyč. Po gólech Berky s Čurdou je to 25:23.

53´ - Brecko a Kotrč neomylně trefují - 26:24.

55´ - Polášek trefuje, Dukla má navíc míč ve svém držení - 26:25.

56´ - Polášek opět úspěšný, je srovnáno 26:26 a Dukla je velmi blízko titulu.

58´ - Kotrč desátou brankou otáčí skóre zápasu, Pražané jsou na koni - 26:27.

60´ - Je rozhodnuto. Dukla minutu před koncem vede a stane se extraligovým vítězem!

60´ - V poslední minutě se již nic podstatného nestalo. Dukla Praha vítězí 27:26 a je mistrem!

S kariérou se loučící Dan Čurda zhodnotil pro Českou televizi dnešní duel. "Neuvěřitelné pocity, nedá se to popsal, navíc pro mě to byl poslední zápas kariéry. Všichni dřeli, Tomáš Petržala navíc zavřel bránu. I když jsme prohrávali o pět branek, tak jsme věřili, že to dokážeme, neboť jsme do Lovosic cestovali posíleni o sérii osmi výher v řadě. Vezli jsme se na vítězné vlně," uvedl šťastný Čurda.

V domácím dresu opět zářil Jiří Motl, přesto ani jeho výkon na výhru nestačil. "Řekl bych, že rozhodla jediná věc, když jsme vedli o pět gólů, šli jsme zbytečně do dvojnásobného oslabení, poté přišla sedmička a červená karta, Dukla stahovala a my se již nezmohli na odpor. Bylo to vyrovnaný zápas, který si lidi určitě užívali. Všem, kteří přišli, děkuji a nám se to snad podaří příští rok," uzavřel zklamaný Motl.