Eaton Corporation akvizovala tradiční českou společnost Moeller Elektrotechnika již v roce 2008, ovšem až na konci roku 2009 došlo k jejímu přejmenování na Eaton Elektrotechnika. Komunikace změny názvu pro odborníky probíhala již v loňském roce, nyní však chce Eaton změnu názvu zapsat pomocí public relations do povědomí i koncových uživatelů a laické veřejnosti.

V druhé polovině letošního roku dojde také k výměně firemních log na vyráběných přístrojích značky Moeller. Ty budou na trhu na přelomu roku 2012.

„Akvizicí došlo k rozšíření produktového sortimentu firmy Moeller o produkty značky Eaton. Od počátku si uvědomujeme, že značka Moeller byla v České republice velmi dobře známa. Změny, k nimž patří i výměna loga na našich produktech, proto provádíme i komunikujeme postupně,“ řekla k tomu Lucie Kuhnová, Vedoucí oddělení marketingu a propagace v Eaton Elektrotechnika s.r.o. „Z toho důvodu jsme potřebovali partnera na poli public relations, jenž má v oboru elektrotechniky a IT/CT zkušenosti,“ dodala Lucie Kuhnová.

Změnu loga na produktech společnosti naznačila Eaton Elektrotechnika již na dubnovém veletrhu Electron 2011. Součástí stánku byla i expozice elektrotechnického zařízení s ukázkami jejich historického vývoje, a to až po současnost.