Další tři vlaky budou vypraveny z Německa a pojedou po trasách Zwickau – Plauen – Hof – Cheb (vlak č. 1), Gera – Plauen – Vojtanov – Cheb (vlak č. 2) a Neuenmarkt – Wirsberg – Hof – Marktredwitz – Cheb (vlak č. 3). Parní vlak od Karlových Varů bude označen jako vlak č. 4. Všechny vlaky přijedou do Chebu v rozmezí od 10:30 do 11:30 hod. Občané i návštěvníci Chebu si tak budou moci tento den prohlédnout na chebském vlakovém nádraží čtyři parní lokomotivy najednou. „Železničním fajnšmekrům pak bude v čase od 14:50 do 15:10 nabídnuta nebývalá luxusní podívaná, kdy se všechny čtyři parní lokomotivy po odpojení od svých vagonů seřadí za sebou na chebský železniční viadukt, kde společně slavnostně zapózují fotografům,“ uvedl Vladimír Omelka, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Karlových Varech. Chebský železniční viadukt pochází z konce devatenáctého století a patří mezi desítku nejdelších železničních mostů v ČR.

Šlechtična s historickými vozy „Bai“ odjede z horního nádraží v Karlových Varech v čase mezi 8:30 až 9:00 hod. Příjezd do Chebu je naplánován na 10:30 až 10:45 hod. Do vlaku se jízdenky neprodávají, bylo je možné vyhrát v soutěži pořádané Karlovarským krajem.

Cestujícím hostům z Německa, Karlovarska a Sokolovska nabídne město Cheb i rozsáhlý kulturní program, například dobový historický průvod krále Jiřího z Poděbrad se svojí družinou městem, koncert pro krále Jiřího ve Františkánském kostele v podání Pražského komorního sboru nebo vernisáž výstavy k 950. výročí založení města v Chebském muzeu.