HK A.S.A. Město Lovosice - HC Gumárny Zubří 27:23 (10:11)

Nejvíce branek: Motl 6/1, Chroustovský 5/2, Berka 4 - Číp 6, Randýsek 5, Bechný 3/3, Stržínek 3.

Diváci: 1000.

Sestavy:
HK A.S.A. Město Lovosice:
Kylíšek, Šálek - Krahulík, Měchýř, Motl, Brecko, Havlovec, Jelínek, Chroustovský, Havlát, Berka, Škvařil, Brabec.

HC Gumárny Zubří: Malina, Orság - Stržínek, Pernica, Hrstka, Randýsek, Šustáček, Jurka, Bechný, Číp, Mika, Děděk, Horký, Kašný. Rozhodčí: Hájek, Macho.

Hosté přijeli do Lovosic už i s udraveným pivotem Tomášem Bechným, který se na palubovky vrátil po operaci kolene. Začátek televizního duelu vyšel lépe Valachům. Defenzíva Zubří pracovala na jedničku a co prošlo, to pochytal výborný Malina.

Lovosické "Bílé peklo" tak sledovalo marnou snahu domácích o prolomení výtečné obrany Valachů. Hosté si po většinu první půle udržovali mírný náskok, avšak čtyřiadvacátá minuta změnila náladu na palubovce. Hostující kanonýr Stržínek srazil ve výskoku Motla a viděl možná trochu překvapivě červenou kartu. Valaši následně ještě přitvrdili a rozhodčí je neváhali vylučovat. Přesto odcházeli hosté do kabin spokojenější, když vedli na půdě lídra soutěže v poločase o jednu branku.

Do druhé půle však vstoupili lépe domácí, kteří v krátkém čase otočili na 13:11. Zubřané se nevzdali a v průběhu 37. minuty srovnali na 13:13. Radost v hostujícím táboře ale neměla dlouhého trvání, neboť lídr soutěže opět odskočil na rozdíl tří branek - 18:15. Od tohoto okamžiku si domácí svůj náskok hlídali pečlivě až do samotného závěru utkání a před tisícovkou výtečných příznivců tak urvali další cenné vítězství, po němž mají Lovosice v čele tabulky jednobodový náskok před druhouu Duklou Praha.