BK JIP PARDUBICE - UNIBON NOVÝ JIČÍN 63:55 (23:10, 12:19, 13:14, 15:12)

Body: Bohačík 13, Wright 13, Černošek 11, Pospíšil 8, Hampton 7, Arnold 3, Kraus 3, Marek 3, Sýkora 2 - Šarović 10, Muirhead 7, Pečiukas 7, Šoška 7, Šteffel 7, Jurečka 5, Ubilla 5, Channels 4, Hájek 2, Pandula 1.

Trestné hody: 32/15 - 28/20.

Osobní chyby: 27 - 27.
Doskoky: 48 - 35.
Ztráty / zisky: 11 - 8 / 5 - 7.

Úvod dnešního střetnutí patřil jednoznačně domácímu celku. Novojičínští šli sice zásluhou Šaroviče do vedení, poté však následovala série osmi bodů Pardubic v řadě - 8:2. Východočeši nepolevili ve svém náporu ani ve zbytku úvodní desetiminutovky, v jejímž závěru upravil Maurice Hampton na rozdíl třinácti bodů - 23:10!

Ve druhé čtvrtině hosté změnili obranu, celkově zlepšili svou hru a pomalu začali snižovat bodové manko. Pokud v úvodní pasáži propadli střelecky svěřenci kouče Cholevy, tak ve druhé části si počínali ve stejném duchu také domácí, kteří měli během tohoto časového úseku pouze 25% úspěšnost střelby. V novojičínském dresu se naopak probudil Vaidotas Pečiukas, který zaznamenal sedm bodů. Také jeho zásluhou byl poločasový rozdíl pouze šestibodový - 35:29.

Na počátku druhé půle si Východočeši vybudovali opět dvouciferný náskok, který drželi až do 27. minuty, v níž vedli domácí 47:37. Moravané se ale nevzdali a opět začali umazávat nepříjemné manko. V poslední třech minutách třetí čtvrtiny zaznamenali hráči v bíločerveném jediný bod a protože hosté si jich připsali na své konto hned šest, byl před závěrečnou desetiminutovkou rozdíl ve skóre už jen pět bodů - 48:43.

Na zlepšený výkon z konce třetí části navázali hráči Unibonu také na počátku té čtvrté. V 42. minutě svítil na ukazateli stav 48:47 a hosté rázem vycítili šanci. Tu však utnul hned v zárodku Petr Bohačík - 50:47. Od tohoto okamžiku drželi Východočeši svého soupeře v bezpečné vzdálenosti a sami naopak svůj náskok systematicky navyšovali. Po tříbodovém pokusu Lukáše Krause vedl tým Jana Slowiaka již o deset bodů - 61:51. Dvouciferný rozdíl ve skóre sice domácí nakonec neudrželi, konečné vítězství však ano. Po výhře 63:55 postupují Pardubice do semifinále play-off, v němž změří své síly s Prostějovem.