Zahajovací exhibici veteránů české reprezentace s chomutovskou starou gardou zhlédlo přes 5 tisíc diváků uvnitř stadionu a na velkoplošné obrazovce, která byla umístěna před halou. Výsledek utkání 3:3 nechtěli diváci přijmout, a tak došlo na trestná střílení. Ke všeobecnému nadšení vyhráli domácí. Děti řádily v tréninkové hale, kde byl pro ně připravený bohatý doprovodný program. Tak ožil poslední dubnovou sobotu nový kulturně sportovní areál na Zadních Vinohradech.

Zimní stadion vyrostl v areálu bývalých kasáren. Město chtělo opuštěný a armádou nevyužívaný prostor oživit a otevřít pro občany i návštěvníky města. Vznikl projekt Integrovaného plánu rozvoje města s dílčími projekty na zimní stadion, tréninkovou halu se šatnovacím blokem, kulturně společenské centrum, fotbalový a atletický stadion a relaxačně oddychové centrum. Obrovským úspěchem bylo, že se nám v roce 2008 podařilo na celý tento projekt získat dotaci ve výši přes jednu miliardu korun z prostředků EU," říká bývalá primátorka a poslankyně Ivana Řápková.

Zimní stadion se rozkládá na 5 887 m2, tréninková hala je na ploše 3 568 m2. Tento stavebně architektonický unikát je nápadný obloukem ocelové konstrukce, který vytváří kontext ke zvlněnému terénu předhůří Krušných hor. Patky ocelového táhla jsou od sebe vzdálené téměř 120 metrů. Stadion je vybavený nejmodernějšími technologiemi, které spolu s účinnými izolacemi zajistí úspory energií i vody. Rozměry ledové plochy nového zimního stadionu jsou 28 krát 60 metrů, které lze upravit na 26 krát 60. Komfort sportovců i diváků zajistí v hlavní hale obrazová kostka, obrazovky na chodbách, restaurace, 8 bufetů, šatny pro diváky, sociální zařízení, presscentrum, dětský koutek, prostory pro VIP, výuková místnost, Fan shop. V šatnovacím bloku jsou pak šatny hokejistů i krasobruslařů, tělocvična, posilovna, prostor pro regeneraci sportovců a kancelář vedení stadionu. Kapacita zimního stadionu je 5 a půl tisíce, tréninková hala pojme dalších 80 diváků. Zimní stadion byl postavený za 643 milionů korun, z čehož 232 milionů činila dotace EU. Tréninková hala byla postavena za 162 milionů, z toho dotace je 127 milionů korun.

Zimní stadion by měl sloužit jak hokejistům a krasobruslařům na vrcholové úrovni, tak především mládežnickému sportu, což umožní i druhá ledová plocha, ale i veřejnosti. Po slavnostním exhibičním utkání budou mít možnost školy, zájmové skupiny a veřejnost využít halu v týdnu od 2. do 6. května k bruslení než bude ukončena sezona. Využití haly je možné jak k různým soutěžím, zápasům, veřejnému bruslení, ale i ke koncertům nebo výstavám.

"Výstavba takového kulturně sportovního areálu je v rámci Ústeckého kraje i celé republiky výjimečná. Těší mě, že vzniká právě v Chomutově pro všestranný rozvoj sportovců. Vzhledem k tomu, že může hostit různé akce, bude pro všechny občany," vyjadřuje podporu projektu hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Ve druhé polovině letošního roku by mělo být otevřeno kulturně společenské centrum s 3D sály, zkušebnami a klubovnami, v roce 2012 pak fotbalový a atletický stadion a jako poslední relaxačně oddychové centrum s bazénem a vodními atrakcemi. "Po dokončení a zprovoznění všech projektů vznikne areál, který nabídne vyžití celým rodinám na jednom místě. Zatímco půjde táta na hokej, maminka s dětmi může jít plavat nebo do kina. Výhodou je i návaznost na další areály, jako je zoopark," dodává primátor Mareš.