HK .A.S.A. MĚSTO LOVOSICE – HCB OKD KARVINÁ 38:26 (20:9)

Průběh utkání: 3:0, 7:1, 11:5, 14:7, 18:8, 23:14, 30:17, 32:19, 35:22, 36:26, 38:26.

Sedmimetrové hody: 3/3 : 1/1
Vyloučení: 5:6
Rozhodčí: Horáček, Novotný J.

Sestavy:
HK A.S.A. Město Lovosice:
Kylíšek, Šálek - Krahulík, Šuma, Měchýř, Motl, Brecko, Havlovec, Jelínek Roman, Chroustovský, Havlát, Berka, Škvařil, Brabec.

HCB OKD Karviná: Drápal, Lefan - Hanysch, Vančo, Sliwka, Chudoba, Faith, Hanták, Kružík, Petrovský, Požárek, Kalous, Monczka, Lyzwa.

Velikonoční pondělní utkání nabídlo souboj mezi vedoucími Lovosicemi a čtvrtou Karvinou. Pokud si nezaujatý fanoušek přál vítězství hostů, aby se vedoucí čtveřice srovnala ve dvou bodech, byl velmi rychle zklamán. Už po úvodní půli nebylo o vítězi tohoto střetnutí pochyb.

Pondělní duel připomínal únorový souboj, v němž domácí rozdrtili svého soupeře rozdílem dvanácti branek. Lovosický celek byl také tentokrát od počátku lepším týmem a již od úvodních minut systematicky navyšoval svůj náskok. Domácí se navíc v prvním dějství mohli opřít o výtečný výkon brankáře Kylíška, který inkasoval pouze devětkrát. Na opačné straně se naopak příliš nevedlo dvojici Drápal - Lefan. Nutno však podotknout, že za mizerně hrajícím týmem toho ani mnoho pochytat nemohli. Zaplněná lovosická hala se bavila od počátku zápasu a o přestávce tak mohli fanoušci zavzpomínat na únorový souboj a stranou nezůstali ani řeči o mistrovském titulu.

Do druhé části vstupovali domácí za luxusního jedenáctibrankového vedení. Karvinští sice v úvodu druhého dějství dokázali náskok lídra tabulky snížit, drama se však v žádném případě nekonalo. Především dvojice Motl - Havlát držela soupeře svými góly v bezpečné vzdálenosti. Ačkoliv domácí defenzíva nebyla již tak precizní a inkasovala téměř jednou tolik branek než v úvodní části, tak ofenzíva pracovala pořád výtečně a nechybělo mnoho, aby si úřadující mistr odvezl z Lovosic rovnou čtyřicítku branek. Této metě sice hosté nakonec zabránili, vysoké porážce však nikoliv. Lovosický celek se tak mohl se svými příznivci radovat z vítězství 38:26 a především z důležitých dvou bodů. Na dvojici Zubří - Dukla Praha už má lídr soutěže náskok čtyř bodů.

Další výsledky:

Gumárny Zubří - Dukla Praha 20 : 21
Cement Hranice - Talent Plzeň 25 : 30

Tabulka:

1. HKM Lovosice  20 b.
2. Gumárny Zubří  16 b.
3. Dukla Praha  16 b.
4. HCB Karviná  14 b.
5. Talent Plzeň  10 b.
6. Cement Hranice  8 b.