Vystavovatelé z oboru stavebnictví a vybavení domácnosti budou připraveni ve svých expozicích poskytnout návštěvníkům informace a výstavní slevy v sobotu od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin. Vstup na výstavu je ZDARMA.

Na výstavě budou mít návštěvníci možnost zhodnotit to nejlepší, co bylo v Olomouckém kraji za poslední dva roky postaveno. Budou zde vystaveny prezentační panely všech 48 staveb, které se zúčastnily soutěže „Stavba roku 2010 Olomouckého kraje“. Odborná porota určila pro každou z pěti kategorií staveb titul „Stavba roku 2010“ a dále po dvou čestných uznáních v každé kategorii. Ze 48 přihlášených staveb pochází 17 staveb přímo ze šumperského okresu.

I v letošním roce se na výstavě představí nejen místní firmy, ale především firmy s celorepublikovou působností. Návštěvníci jistě ocení velkou nabídku spacích systémů, matrací a postelí nabízených několika firmami. S jarem je spojeno také malování interiéru nebo také nové omítnutí domu. Nabídka barev, malířských doplňků a nářadí včetně barevného poradenství potěší každého. Na výstavě bude nepřeberná nabídka oken, dveří, zimních zahrad a zahradních krbů. Topné systémy, tepelná čerpadla a vytápění solárními kolektory na střechách domů zaujmou především ty, kteří se rozhodli v budoucnu snížit náklady za zimní topnou sezónu. S úsporou tepla souvisí také zateplení domů a foukaná tepelná izolace. To vše a mnoho dalšího uvidíte na výstavě STAVÍME, BYDLÍME.

Po zimě a hlavně po topné sezóně je nutné věnovat svou pozornost údržbě komína.

Na výstavě bude k dispozici seznam kominíků a pokyny k lhůtám kontrol a čištění komínů. Seznam s 26 kontakty na kominíky bude připraven volně k odběru u prospektového centra, kde si návštěvníci mohou dle svého zájmu vzít i stavební časopisy nebo reklamní prospekty na stavebních firem.

Jako každým rokem se mohou návštěvníci zúčastnit losování o pravý diamant. V pozvánkách, které dostanou všichni obyvatelé šumperského okresu do schránek, je otištěn losovací kupón. Vyplněný kupón, který bude také k dispozici přímo na výstavě můžete vhodit při příchodu na výstavu do losovacího osudí. V neděli 1. května v 15 hodin bude vylosován nový majitel diamantu.

Proto nezapomeňte při své májové procházce zavítat také do kulturního domu v Šumperku na výstavu STAVÍME, BYDLÍME.