Štíři v posledním možném utkání vedli v Praze ještě 11 minut před koncem 4:1. Jenže soupeř drtivým tlakem ztrátu dotáhl a v 64. minutě šťastnou střelou z poloviny hřiště rozhodl o své záchraně v soutěži. "Dvě třetiny jsme domácí k ničemu nepustili, ale pak nás začali mačkat jako citron. Deset minut jsme se skoro nedostali za půlku, přesto jsme stále drželi tříbrankový náskok. Pak to tam začalo Pražanům padat," hodnotil Kratochvíl.

V 56. minutě domácí Mareš střelou z poloviny hřiště, kterou brankář Kotoun nemohl vidět, srovnal skóre na 4:4. Domácí fanoušci byli ve varu. Ale ani příznivci Štírů se nenechali zahanbit a neúnavně hnali svůj tým k výhře. Poslední minuty fandové obou družstev na tribunách stáli. Naopak hráči Vinohrad v tlaku polevili a dali tím opět prostor Jihočechům. Ti se pokoušeli dostat do šancí a v čase 57:57 dokonce vybojovali přesilovou hru. Nenaložili s ní však dobře. A tak utkání dospělo do prodloužení, které v čase 63:46 uzavřel domácí obránce Nigrin.

"Dobrá zpráva je, že trenér Lukš projevil zájem u týmu pokračovat. Takže teď si dva měsíce odpočineme a pak se vrhneme znovu za postupem do první ligy. Jednou už jsme to zvládli, tak proč by to nemělo vyjít i podruhé," dodal Kratochvíl.

Vinohrady - Štíři ČB 5:4 v prodl. (0:2, 1:2, 3:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 39. Uher, 50. Mikšovský (Nigrin), 54. Kapucián (Stavjaňa), 56. Mareš (Uher), 64. Nigrin (Stavjaňa) - 9. Hrdý (Králík), 18. Havelka, 35. Malý (Troják), 40. Havelka.

Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 3:2. Diváků: 117.