„Opět nás velmi potěšil počet startů. Tentokrát se jich uskutečnilo 61. A znovu k nám dorazily další nové tváře. Poslední tři středeční Hobby skákání se opravdu vydařily,“ pronesl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku a.s. Pardubice a zároveň stavitel parkuru a vedoucí tréninku.

Loučení s jarní částí Hobby skákání nejvíce vyšlo Elišce Jandové, která byla dominantní postavou i většiny předchozích dílů této soutěže. Reprezentantka stáje Dvořák Barchov při středeční derniéře nastoupila do tří parkurů a v každém z nich vybojovala medailová umístění. Celkem jich bylo pět, z toho dvakrát si na své konto připsala vítězství.

„Elišce se letos u nás opravdu daří. Neustále dělá pokroky. Musím ji opravdu pochválit, jde výkonnostně neustále nahoru,“ prohlásil Jaroslav Grodl.

Jandová nejprve ovládla nejnižší parkur s překážkami do 70 centimetrů. S oběma koňmi, s nimiž se v této soutěži představila, zvládla čistě základní část i rozeskakování. Vítězství vybojovala s dvacetiletým veteránem Valdou a s Jackem obsadila druhé místo.

V parkuru s překážkami do 90 centimetrů znovu Jandová skončila na medailových pozicích. Ovšem tentokrát našla přemožitelku. Vítězkou se stala Kateřina Štěpánková s Vanesou (JK Jezbořice). Obě části parkuru zvládla bez trestného bodu. Stejně si vedla i Jandová, ovšem v rozeskakování byla s Kachetií o 0,13 vteřiny pomalejší než Štěpánková a skončila druhá. Navíc si na své konto připsala ještě třetí místo s Rikim.

S Rikim však Jandová posléze uspěla v parkuru s překážkami do 100 centimetrů, který byl početně nejlépe obsazenou soutěží. Znovu obě části zvládla bez trestného bodu. A v rozeskakování měla o 1,25 vteřiny lepší čas než druhá Petra Poláčková s Minelou (SJK Roudnička).

V parkuru s překážkami do 110 centimetrů už Jandová se svými koňmi nestartovala. Vítězkou této soutěže se stala Anežka Lexová s Coxem z Jezdeckého klubu Tůně. V rozeskakování byla o vteřinu rychlejší než druhá Katka Bernardová s Faradem (Aliance Jičín).

Další Hobby soutěže v parkurovém skákání se na pískovém kolbišti na Dostihovém závodišti v Pardubicích uskuteční až 8. června v rámci tradiční Ligy zemědělských škol. „Teď nám už nám začínají soutěže ve všestrannosti, takže Hobby skákání u nás bude mít pauzu. Navíc se jezdecká sezona rozjíždí i v okolí, koně si potřebují zazávodit také v jiném prostředí,“ uvedl Jaroslav Grodl. „Určitě zase několik Hobby skákání vypíšeme na podzim, kdy se budou noví mladí koně připravovat na další sezonu,“ dodal sportovní manažer Dostihového spolku a.s.