Kouř vycházející ze střechy budov dílen bývalých státních statků v chebské ulici Dyleňská nahlásil kolemjdoucí hasičům v pondělí před půlnocí. "Hasiči z chebské stanice začali starou nevyužívanou budovu prohledávat, v zakouřeném prostředí našli spícího bezdomovce, který se nadýchal kouře. Vyvedli ho ven z budovy, poskytli mu kyslík a zavolali na místo záchrannou službu," informoval tiskový mluvčí hasičů Karlovarského kraje Martin Kasal.

Protože bezdomovec uvedl, že uvnitř objektu mohou být ještě další dvě osoby, hasiči si na místo povolali posily a znovu začali celý prostor důkladně prohledávat. "Až pod střechou našli ohnisko požáru, hořel zde nahromaděný odpad. Poblíž ohniska pak hasiči našli tělo dalšího bezdomovce," potvrdil nález těla mluvčí hasičů a pokračoval: "Lékař záchranné služby konstatoval smrt. Na hasičích bylo, aby muže vynesli z budovy ven. Tělo museli přivázat k žebříku a pomocí lan ho spustili z okna."

Jak se však následně ukázalo muž nezemřel na následky požáru. "Přivolaný patolog na místě odhadl, že muž zemřel zhruba pět dní před požárem a jeho úmrtí tak s pondělní událostí nesouvisí. Pouze v tom, že díky důkladnému prohledání členitého a rozpadajícího se prostoru budovy se muže podařilo najít. Žádné další osoby se uvnitř domu nenacházely, hasiči zásah ukončili ve tři hodiny ráno," uzavřel mluvčí Kasal.

Na místě zasahovaly jednotky HZS Cheb (CAS 15 Renault, CAS 32 T815) a HZSp SŽDC Cheb (CAS 24 L101).